Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. mája 2023

Zrazenú študentku Linh oživovali vyše hodiny, ale neúspešne. Súd s obžalovanou podnikateľkou Kralevich pokračujeNa Okresnom súde Bratislava II v utorok pokračuje hlavné pojednávanie s podnikateľkou a bývalou modelkou Danielou Kralevich, ktorá čelí obžalobe pre prečin ...Zdieľať
273186166_4725491434166675_70172403482049984_n e1666863055889 676x460 16.5.2023 (SITA.sk) - Na Okresnom súde Bratislava II v utorok pokračuje hlavné pojednávanie s podnikateľkou a bývalou modelkou Danielou Kralevich, ktorá čelí obžalobe pre prečin usmrtenia.

Svedkovia vrátane záchranárov


Prípad sa týka dopravnej nehody, pri ktorej 21. septembra 2020 v Bratislave na Tomášikovej ulici po náraze motorového vozidla, za volantom ktorého sedela Daniela Kralevich, zahynula mladá študentka Linh.

Súd na utorkové pojednávanie predvolal viacerých svedkov vrátane záchranárky, ktorá zasahovala na mieste nehody. Svedkyňa uviedla, že zrazenú študentku po nehode oživovali skoro hodinu, avšak neúspešne.

Záchranárka z posádky Rýchlej zdravotnej pomoci pred súdom uviedla, že keď prišli na miesto nehody, študentku už resuscitovali prítomní svedkovia nehody a záchranári v tom následne pokračovali.

„Resuscitácia trvala skoro hodinu, skončila ako exitus," povedala svedkyňa. Obžalovaná podľa nej celý čas sedela v aute.

Obžalovaná mala kolaps


Pred súdom tiež vypovedal lekár z ďalšej záchranárskej posádky. Ten povedal, že študentka mala poranenú hlavu.

„Telo poškodenej sa nachádzalo asi 10 metrov od vozidla," uviedol svedok. Pokiaľ ide o obžalovanú, tá bola podľa neho v šoku a v policajnom aute dostávala infúzie. „Odpadávala, tlak bol nízky v dôsledku kolapsového stavu," doplnil svedok.

Podľa medializovaných informácií prechádzala 18-ročná študentka vietnamského pôvodu po priechode pre chodcov, keď ju zrazilo vozidlo Range Rover.

Trest z roku 2021


To šoférovala podnikateľka Daniela Kralevich. Súd pritom už v tejto veci raz rozhodol, keď trestným rozkazom v júli 2021 uložil obžalovanej trest dva roky a sedem mesiacov väzenia, ktorý bol podmienečne odložený na skúšobnú dobu v trvaní štyroch rokov.

Daniela Kralevich tiež dostala zákaz šoférovať na dobu šesť rokov a pozostalým mala nahradiť škodu. Keďže však obžalovaná, ako aj prokurátor podali proti trestnému rozkazu odpor, vo veci muselo byť vytýčené hlavné pojednávanie. Daniela Kralevich následne odmietla na začiatku súdneho procesu svoju vinu.


Vyšetrovanie, ktoré sa uskutočnilo po dopravnej nehode na jeseň 2020, následne preveroval generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Vo februári 2021 oznámil, že zistil neprimeranú dĺžku znaleckého dokazovania, ako aj pasivitu pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti zo strany prokurátora.

Vtedajší prezident Policajného zboru Peter Kovařík tiež konštatoval pochybenie vyšetrovateľa.
Zdroj: SITA.sk - Zrazenú študentku Linh oživovali vyše hodiny, ale neúspešne. Súd s obžalovanou podnikateľkou Kralevich pokračuje © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podmienka genetického testu v novele o rodnom čísle môže zmeniť účel zákona, tvrdí ombudsman Dobrovodský
<< predchádzajúci článok
Preč so zápachom zo žumpy vďaka ekologickým tabletám