Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. mája 2006

Zrušenie vízovej povinnosti pre Poliakov do USASenát amerického Kongresu vo štvrtok schválil dodatok k imigračnému zákonu, ktorým sa ruší vízová povinnosť pre občanov Poľska. Dodatok ešte musí schváliť Snemovňa ...Zdieľať

WASHINGTON 19. mája (WN/SITA/AFP) - Senát amerického Kongresu vo štvrtok schválil dodatok k imigračnému zákonu, ktorým sa ruší vízová povinnosť pre občanov Poľska. Dodatok ešte musí schváliť Snemovňa reprezentantov.

Poľsko tak Američania odmenili za pomoc vo vojne proti terorizmu. Hoci sa táto krajina priamo v zákone nespomína, opatrenie sa vzťahuje len na ňu. Zrušenie vízovej povinnosti na dobu dvoch rokov totiž platí pre krajiny, ktoré sú členmi EÚ a zároveň prispeli do bojov súvisiacich s vojnou proti terorizmu najmenej jednou vojenskou brigádou, teda 300 až 1000 vojakmi. Túto podmienku spĺňa z nových členských krajín EÚ jedine Poľsko. V Iraku malo na začiatku operácie v roku 2003 takmer 2500 vojakov, ďalších 120 slúži v Afganistane.

Občania ďalších nových členských krajín únie s výnimkou Slovinska tak budú naďalej na cestu do USA potrebovať víza. Z pôvodných členov únie potrebujú víza na vstup na územie Spojených štátov len občania Grécka.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
3G od Orangeu už aj v Senci a Liptovskom Mikuláši
<< predchádzajúci článok
O pozemky určené pre Dräxlmaier majú záujem iní investori

Zrušenie vízovej povinnosti pre Poliakov do USA - diskusné fórum čitateľov

poloci20.5. 12:14:43