Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. mája 2006

Indonézia potvrdila ďalšie dve úmrtia človekaSvetová zdravotnícka organizácia (WHO) potvrdila v piatok ďalšie dva prípady úmrtia človeka na vtáčiu chrípku v Indonézii. Celkový počet obetí vírusu vtáčej chrípky sa zvýšil na 32. Nyoman ...Zdieľať

JAKARTA 19. mája (WN/SITA/AFP) - Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) potvrdila v piatok ďalšie dva prípady úmrtia človeka na vtáčiu chrípku v Indonézii. Celkový počet obetí vírusu vtáčej chrípky sa zvýšil na 32. Nyoman Kandun z centra ministerstva zdravotníctva pre kontrolu infekčných chorôb uviedol, že jedna z posledných obetí je desaťročný chlapec z rodiny, ktorej štyria členovia chorobe nedávno podľahli.

Vo štvrtok Indonézia potvrdila výskyt vtáčej chrípky typu H5N1 u hydiny a ošípaných v oblasti, kde vírus zabil štyroch členov rodiny a nakazil ďalšieho. Medzinárodní i miestni predstavitelia vylúčili, že by vírus zmutoval do podoby ľahko prenosnej medzi ľuďmi. Vírus sa zatiaľ neprenáša z človeka na človeka, obavy však spôsobuje možnosť, že zmutuje s génmi vírusu normálnej chrípky a stane sa zároveň smrteľným aj silne infekčným. K mutácii môže dôjsť buď u ľudí nakazených oboma vírusmi alebo aj u ošípaných, ktoré nie sú imúnne proti vtáčej ani proti ľudskej chrípke.

Indonézska vláda je dlhodobo kritizovaná za zanedbanie bezpečnostných opatrení, pričom úrady doteraz nenariadili masovú likvidáciu hydiny v postihnutých oblastiach. Štvrtá najľudnatejšia krajina tento rok zaznamenala najviac prípadov úmrtia následkom vtáčej chrípky na svete.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O pozemky určené pre Dräxlmaier majú záujem iní investori
<< predchádzajúci článok
Biskupi podľa Kusého rafinovane odporúčajú voliť KDH