Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. júna 2009

ŽSR môžu odpredať prebytočný majetok vo svojej správeVláda povolila na stredajšom zasadnutí výnimku pre Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) na odplatný prevod prebytočného majetku štátu v správe železníc za 615,42 tis. eur na bratislavskú ...Zdieľať
BRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) - Vláda povolila na stredajšom zasadnutí výnimku pre Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) na odplatný prevod prebytočného majetku štátu v správe železníc za 615,42 tis. eur na bratislavskú spoločnosť Sasppo, s.r.o. Prevod sa týka dvoch pozemkov a budovy Stredného odborného učilišťa železničného (SOUž) v Trenčíne v účtovnej hodnote 316,18 mil. eur. Všeobecná hodnota tohto majetku predstavuje podľa znaleckého posudku 501,23 tis. eur. Majetok má byť predaný do konca júla tohto roka. Kabinet rozhodol o výnimke pre ŽSR podľa zákona o podmienkach prevodu majetku štátu na iné osoby. Ministerstvo dopravy predložilo na ministerstvo hospodárstva návrh na povolenie výnimky na základe žiadosti železničného podniku. Firma Sasppo podľa správy ponúkla z troch záujemcov najvyššiu kúpnu cenu. Tá bola hlavným kritériom pre výber nadobúdateľa predmetných nehnuteľností.


ŽSR boli na základe rozhodnutia ministra dopravy z 26. júna 2001 zriaďovateľom SOUž. Budova spolu s pozemkami sa stala pre školu prebytočná, keďže sa v nej nekonal vyučovací proces. S pozemkami bola delimitovaná na Stredisko hospodárenia s majetkom v Bratislave, spravujúce prebytočný majetok železníc. Generálny riaditeľ ŽSR rozhodol o prebytočnosti nehnuteľného majetku v správe podniku na základe stanovísk organizačných zložiek a skutočnosti, že predmetný majetok nie je určený pre hlavnú činnosť ŽSR, ani pre činnosť s ňou súvisiacu.

Firma Sasppo, s.r.o. je zapísaná v Obchodnom registri SR od 6. februára 2002, má základné imanie 331,94 tis. eur. Vykonáva inštalačné práce, montáž, rekonštrukciu, opravy a údržbu, ako aj odborné prehliadky a skúšky plynových a tlakových zariadení. Zabezpečuje montáž a údržbu vzduchotechnických zariadení, uskutočňuje stavby a ich zmeny, inžiniersku činnosť v stavebníctve.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SR sa pravdepodobne stane členom IRENA
<< predchádzajúci článok
SR má zaplatiť vymáhačovi rozhlasových koncesií