Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. mája 2009

Zverejnenej zmluve sa Dzurinda nestačí čudovaťPredseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda sa nestačí čudovať tomu, že ministerstvo životného prostredia zverejnilo zmluvu o predaji emisií bez čísel. Ako uviedol dnes na tlačovej besede, zverejniť sumy je ...Zdieľať
BRATISLAVA 21. mája (WEBNOVINY) – Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda sa nestačí čudovať tomu, že ministerstvo životného prostredia zverejnilo zmluvu o predaji emisií bez čísel. Ako uviedol dnes na tlačovej besede, zverejniť sumy je zákonná povinnosť. Podľa predsedu KDH Pavla Hrušovského sa zo zverejnenej zmluvy nedalo nič dozvedieť.


MŽP dnes zverejnilo zmluvu s vymazanými údajmi o cene ako aj o množstve emisných kvót oxidu uhličitého. Zmluva bola uzatvorená medzi Ministerstvom životného prostredia SR a spoločnosťou Interblue Group. Zmluva, ktorú podpísal v novembri minulého roku predchádzajúci minister Ján Chrbet, dáva spoločnosti Interblue Group opčné právo kúpiť od rezortu aj voľné kvóty, ktoré nie sú predmetom zmluvy. Táto opcia platí do 31. decembra 2012.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slota zodpovedá sám za seba, tvrdí Fico
<< predchádzajúci článok
Štátna pokladnica odviedla do rozpočtu 128,1 mil. eur

Zverejnenej zmluve sa Dzurinda nestačí čudovať - diskusné fórum čitateľov