Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. januára 2018

ZVLÁŠTNY ZÁKROK: Chirurg vypaľoval do pečení pacientov iniciályPokutu 10.000 libier (približne 8900 eur) dostal britský chirurg, ktorý do pečení svojich pacientov počas transplantácií vypaľoval vlastné iniciály. Na základe ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván
Londýn 12. januára (TASR) - Pokutu 10.000 libier (približne 8900 eur) dostal britský chirurg, ktorý do pečení svojich pacientov počas transplantácií vypaľoval vlastné iniciály. Na základe piatkového rozsudku bude lekár potrestaný aj vykonávaním verejnoprospešných prác, napísala agentúra AP.


Chirurg vypaľoval počas operácií pacientom v narkóze svoje iniciály S.B. na pečeň argónovým lúčovým koagulátorom, ktorý pomocou elektrického prúdu zastavuje krvácanie z ciev.

Simon Bramhall sa vlani v decembri na súde priznal k vypáleniu iniciál u dvoch jeho pacientov.

Na záľubu 53-ročného chirurga prišiel jeho kolega z Nemocnice kráľovnej Alžbety v Birminghame. Bramhall okamžite po tomto zistení podal výpoveď. Podľa nemocnice chirurgovo konanie nemalo "nijaký vplyv" na úspešnosť operácií.

Pri vynesení rozsudku na Birminghamskom korunnom súde v strednom Anglicku sudca Paul Farrer uviedol, že Bramhall prejavil profesionálnu aroganciu takých rozmerov, ktoré prechádzajú až do kriminálneho správania.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump vyzdvihol predaj stíhačiek, ktoré existujú iba vo videohre
<< predchádzajúci článok
Vo Viedni sa začne proces so štvoricou slovenských bezdomovcov

ZVLÁŠTNY ZÁKROK: Chirurg vypaľoval do pečení pacientov iniciály - diskusné fórum čitateľov