03. februára 2013

Zvolen si poradil s Košicami, Nitrania zvíťazili v Trenčíne

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 46. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy. Výsledky: HKm Zvolen - HC Košice 3:2 (1:0, 2:2, 0:0) Dukla Trenčín - HK Nitra 1:3 ...

kmet BRATISLAVA 3. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 46. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy.

Výsledky:
HKm Zvolen - HC Košice 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Dukla Trenčín - HK Nitra 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
HK Poprad - HK 36 Skalica 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

I. tretina
Zvolenčania nastúpili na šláger kola bez desiatich hráčov, z toho piatich kľúčových. Chýbali obrancovia Čierny, Výborný, Novajovský a útočníci Michal Chovan a Peter Zuzin.

Košičania v kompletnom zložení v prvej tretine zaostali za očakávaním, nevytvorili si žiadnu vyloženú šancu. Zvolen mal navrch, už v 3. minúte sa zoči - voči Hylákovi nepresadil úplne voľný Ľ. Zuzin.

V trinástej potom nevyužili dobré príležitosti zblízka Martin Ďaloga a Milan Jurík. O minútu neskôr išiel sám na Hyláka Kalla, ale ani on nebol úspešný.

Zaujala aj boxerská vložka Podkonického s Novákom, víťazne z tohto súboja vyšiel zvolenský útočník. Hokejovú snahu zúročil líder až 35 sekúnd pred koncom prvej tretiny, dostal sa do prečíslenia dvoch na jedného, L. Jurík prihrával Škvaridlovi, ktorý na dvakrát prekonal gólmana hostí - 1:0.

II. tretina
Druhá tretina bola bohatá na góly. Domáci vyšiel nástup do nej, keď v 23. minúte Čanky vystrelil spoza kruhu, Hylák neudržal puk, prepadol za neho a nový hráč na ľade Fekiač ho upratal do bránky - 2:0.

Košice odpovedali o dve minúty, Spilar vybojoval puk, spoza bránky ho poslal pred Šimka, kde číhal Matúš Chovan, ktorý znížil.

Potom sme videli vyrovnanú hru, ale bez šancí. Gólový moment prišiel až v 35. minúte, keď sa z medzikružia presadil Murček, puk poslal pomedzi betóny Hyláka - 3:1.

Hostia opäť rýchlo odpovedi, už o necelú minútu v presilovke, na Šimka platila tvrdá strela zo stredu útočného pásma v podaní Kolbu. Košickí hokejisti mali aj blízko k vyrovnaniu, Spilar mieril do žŕdky, nepresadil sa ani voľný Jenčík z ľavej strany, na opačnej strane sekundu pred druhou prestávkou nebol úspešný sólový únik Škvaridla v oslabení.

III. tretina
V tretej tretine dominovali košickí hokejisti, ktorí sa snažili vyrovnať a mali aj niekoľko dobrých príležitostí. Na začiatku to bol dvakrát Jenčík a v 49. min Cebák spoza kruho trafil žŕdku. Najbližšie k tretiemu glu mal v 56. min Marcinko, ktorý z troch metrovúplne voľný do brankára Šimka. Domáci sa spoliehali na rýchle kontry, v 58. min L. Jurík strelou spoza kruhu taktiež zazvonil na žŕdke. Košiciam v závere nevyšla ani hra bez brankára, pretože Zvolenčania sa prezentvali dobrou defenzívnou hrou.

Reakcie:
Peter Mikula (tréner Zvolena): "Po dvoch prehrách to bol pre nás zložitý zápas. Čakali sme, že Košice ukážu svoju silu, čo sa aj potvrdilo. Musím poďakovať hráčom za bojovný výkon a najmä štvrtej formácii, ktorá strelila dva góly z troch a to v dôležitých okamihoch zápasu. V prvej tretine sme boli trochu sterilní, i keď sme v závere tretiny otvorili skóre, čo nás posadilo na koňa. Druhú tretinu sme kontrovali, pretože sme vedeli, že Košice sa do nás budú obúvať a tlačiť sa dopredu. Absencia viacerých hráčov bola viditeľná, cítili sme to najmä v defenzíve a to najmä v tretej tretine."

Milan Staš (tréner Košíc): "Prvá tretina nebola podľa našich predstáv. Z hokejovej letargie nás prebral až druhý gól súpera. Až potom sa naša hra zlepšila a dokázali sme dvakrát streliť kontaktný gól. Tretia tretina bola v našej réžii, súpera sme dostávali pod sústavný tlak, žiaľ, bez gólového efektu. Jediný gól na vyrovnanie, ktorý nám chýbal sa nám nepodarilo streliť, diváci však videli dramatický hokej až do samého záveru, muselo ich to zdvihnúť zo sedadiel, len škoda, že to pre nás nebol šťastný koniec."

Góly: 20. Škvaridlo (L. Jurík), 23. P. Fekiač (Čanky, M. Jurík), 35. Murček (Čanky) - 25. Matúš Chovan (Spilar), 36. Kolba (Š. Novotný, Marek Slovák)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Podkonický - Michal Novák 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Bednár, Snášel, 2324 divákov

Zvolen: M. Šimko - Hraško, Juraško, Z. Tóth, J. Mucha, Hertl, Pichnarčík - Kalla, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Čurilla - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - Ľ. Zuzin, Murček, Čanky - (od 21. min P. Fekiač)
Košice: Hylák - Cebák, Macejko, Kolba, Štrbák, Michal Novák, M. Takáč, Šeda - Marcel Haščák, T. Marcinko, R. Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Jokeľ - P. Svitana, Matúš Chovan, Spilar - Boltun, Mlynarovič, Pašek

I. tretina
Prvá tretina sa niesla v znamení usilovného korčuľovania, gólových šancí však už bolo pomenej, pričom pozorní brankári zložitejšie situácie vyriešili.

Hosťom sa však napriek tomu podarilo streliť gól "do šatne", pretože v 19. min Nagy neudržal po strele puk a Pupák ho zblízka dorazil do siete.

II. tretina
Po zmene strán domáci naštartovali svoj tlak, počas ktorého Laco vychytal Mikulovu tutovku smerujúcu do odkrytej bránky a v 30. min videorozhodca neposúdil neprehľadnú situáciu v nitrianskom bránkovisku ako gólovú.

Trenčín v tejto fáze zápasu nepremenil žiadnu zo svojich početných šancí a nezužitkoval ani tri presilovky. Až tri sekundy pred vypršaním štvrtej početnej výhody v prostrednej tretine sa dorážkou zblízka presadil Jakúbek, takže v 38. min bolo skóre vyrovnané.

Po druhej prestávke sa však Nitra opäť dostala do hry a v 45. min sa druhýkrát ujala vedenia, keď nestrážený Bene šikovne obstrelil brankára. Keďže domáci stále trpeli nepresnosťami a nedôrazom pri zakončovaní, hostia si taktickou a dôslednou hrou dokázali udržiavať svoj tesný náskok. O víťazstve Nitry definitívne rozhodol v 58. min delovkou z medzikružia Kmeč a Trenčín sa v závere už ani nedostal k hre bez brankára.

Reakcie
Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "V úvode zápasu sme začali hrať až príliš bezstarostný hokej. V prvej tretine sme vyslali na bránku súpera až málo striel. Aj zásluhou presiloviek sa nám v druhej časti podarilo zvýšiť početnosť našej streľby, ale dokázali sme využiť iba jednu jedinú šancu na strelenie gólu. V tretej tretine sme sa nevedeli presadiť cez stredné pásmo a opäť sme si vypracovali málo príležitostí. Keď sme po individuálnych chybách dostali ďalšie góly, nemohli sme v tomto dueli uspieť."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Deň pred zápaspom sme prakticky netrénovali a taktiku na zápas v Trenčíne sme pripravovali až tesne pred stretnutím, pričom sme čakali, koho budeme mať k dispozícii. Snažili sme sa neplytvať silami a hrať so zabezpečenej obrany s dobrým pokrývaním stredného pásma. Taktiež sme sa usilovali, aby v zápase padlo čo najmenej gólov a napokon sme tento náročný súboj zvládli, keď sa dokázali presadiť hráči ako Bene alebo Kmeč. Samorejme, s plným bodovým ziskom sme za tejto situácie veľmi spokojní."

Góly: 38. Jakúbek (Pozník, E. Bagin) - 19. Pupák (M. Bača, Stümpel), 45. Bene (Lukáš Novák, Kmeč), 58. Kmeč (Stümpel, Lukáš Novák)
Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, 1480 divákov

Trenčín: A. Nagy - T. Bokroš, Vizváry, E. Bagin, Pozník, Habšuda, E. Bednár, L. Markovič - Jakub Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. - O. Mikula, Lelkeš, Sojčík - Jakúbek, O. Rusnák, Martin Filo - Nemček, Broska, Otčenáš, od 21. min Bustin
Nitra: M. Laco - Vantroba, Nádašdi, Rais, Ordzovenský, F. Kuzma, M. Bača - Pupák, Stümpel, Jokila - Hrnka, E. Piatak, Podstavek - Lukáš Novák, Bene, Kmeč - Štefanka, T. Chrenko, Hamrák

I. tretina
Vstup do stretnutia lepšie vyšiel hosťom. Pri vylúčení Vaica Skaličania zamkli domácich vo vlastnej tretine a po Pálffyho prihrávke otvoril skóre Holovič - 0:1.

Poprad odpovedal až v 9. min, kedy si tlak vytvoril Kloudov útok, no Záhoráci odolali.

V palebnej pozícii sa ešte vzápätí ocitol Šterbák, no minul Lipovského bránku. Popradčan Tomas síce v 12. min strelil gól, no až po odpískaní. Hoci arbitri vzápätí poslali Skaličanov do troch, dvojnásobnú výhodu "kamzíci" napriek dobrým príležitostiam na gól nezužitkovali.

II. tretina
V prostrednej časti mali o čosi viac z hry domáci. Recept na prekonanie Lipovského našiel až v 27. min Hvila, ktorého nahodený puk na bránku skončil v sieti - 1:1. Skalica mohla odpovedať, nepresadil sa však Konečný a v presilovej hre ani Kudrna. Keď na druhej strane dobrou šancou pohrdol Vandas, zaútočili hostia a M. Sloboda z druhej vlny prekonal Sidora.

V tretej tretine sa čakalo stupňovanie popradského náporu, no boli to hostia, ktorí udreli. Najskôr Kutálek svoj manéver v úniku nedotiahol do zdarného konca, ale v 46. min už Skalica viedla dvojgólovým rozdielom. Hneď po buly pálil od modrej Barák a Lažov teč skončil v sieti. Poprad sa snažil pozviechať, vypracoval si nádejné šance, no Lipovský bol proti. Na opačnej strane vystrelil Barák a puk vletel za Sidora, ktorý mal zakrytý výhľad - 1:4. V závere sa už iba dohrávalo, Skalica spod Tatier po zásluhe vezie tri body.

Reakcie:
Milan Jančuška (tréner Popradu): "S výsledku som sklamaný. Skalica potvrdila dobrú formu. Rozhodujú detaily. Máme veľkú útočnú silu, no dáme len jeden gól a nevyužijeme presilovku piatich proti trom. Vyskytli sa aj chybičky, za ktoré sme kruto pykali."

Martin Pešout (tréner Skalice): "Výsledok nebol úplne odpovedajúci dianiu na ľade. Domáci nás zaskočili agresivitou, aj pohybom. Najmä v oslabeniach sme viac krát mali šťastie. Podržal nás Lipovský a pod dojmom sebadôvery z predchádzajúcich zápasov s Popradom sme mali v hlavách, že nemôžeme prehrať."

Góly: 27. Hvila - 4. Holovič (Pálffy, Steiler), 37. Martin Sloboda (Kudrna, Pálffy), 46. Lažo (Barák, J. Jurík), 54. Barák (Bobček)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Lauff - M. Korba, P. Korba, 1487 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, Jáchym, Kovačevič, M. Kurali, Fabian, Dinda - Vandas, Balán, Hvila - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - D. Buc, Ľ. Vaic, Smotrila - Matúš Paločko, S. Takáč
Skalica: M. Lipovský - Vyrůbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Trška, Barák, Bobček, Srnec, Beňa - Pálffy, Martin Sloboda, Kudrna - Lažo, Klejna, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Kazinota, Stieler

I. tretina
Už po 22 sekundách vyskúšal pozornosť domáceho gólmana od modrej Kubka. Hralo sa väčšinou v strednom pásme, Žilina však bola trochu aktívnejšia.

Prvé príležitosti na skórovanie mali hostia, avšak Lunter v 8. min a Macík v 11. min tesne pred bránkou mierili len do domáceho gólmana.

V 12. min kanadský útočník Heffernan z medzikružia trafil len do Chorošuna a hostia z protiútoku zásluhou Hudeca a s prispením žilinskej obrany vsietili úvodný gól zápasu.

V závere tretiny mali "vlci" možnosť vyrovnať pri početnej prevahe. Nepodarilo sa im využiť 88-sekundovú presilovku piatich proti trom. Strely Rúfusa, Dlouhého a Leška banskobystrický gólman poľahky kryl.

II. tretina
V úvode druhej tretiny boli lepší hostia. Príležitosti Češíka a Dantona z 22. min zostali nevyužité. V 26. min bol vylúčený Rúfus, keď naskočil na ľad, domáci založili rýchly protiútok, zle však zakončili a Macík opäť z rýchleho protiútoku strelil druhý gól Banskej Bystrice. Po buly sa rýchlo dostal k puku Drevenák a vsietil kontaktný gól Žiliny. Vzápätí bol vylúčený P. Kopecký a Macík strelou švihom po 10 sekundách tretíkrát prekonal Žigárdyho. V 38. min Kokavec mieril len tesne vedľa, gólová bola hneď ďalšia akcia, keď Drábek nezištne prihral Krajčimu a ten znížil na 2:3.

V 42. min bol v nájazde faulovaný Češík, ten však nariadené trestné strieľanie namieril len do Žigárdyho betónov. V 44. min bol vylúčený Kopecký, no hostia presilovku nevyužili. Naopak domáci pri vylúčení Jankoviča po 29-sekundách zásluhou Sýkoru vyrovnali na 3:3. V 54. min Žigárdy vykorčuľoval z bránky, k puku sa dostal Danton, ale Žilinčania mu príležitosť na skórovanie zmarili. V 56. mohol rozhodnúť Krajči, ale sám pred odkrytou bránkou nedal. Neujala sa ani príležitosť Drevenáka pred koncom a duel dospel do predĺženia.

V úvode predĺženia si obe mužstvá príliš príležitostí nevytovrili. Najväčšiu mal 24 sekúnd pred koncom Kokavec, ale jeho strela z bezprostrednej blízkosti skončila na Chorošunovej pravej žŕdke. O výsledku rozhodli až samostatné nájazdy, keď rozhodujúci premenil Macík.

Reakcie:
Slavomír Chlebec (tréner Žiliny): "Do stavu 1:3 to bol z našej strany zlý hokej, takto sa hrať nedá. Nevyužili sme presilovky, najmä tú o dvoch hráčov. Nestrieľali sme a ani sme neohrozili brankára. V ďalšom priebehu to už potom bolo lepšie. Mohli sme zápas rozhodnúť v riadnom hracom čase, nemuseli sme ísť do predĺženia. Napokon sme získali len bod, ktorý nám nič nerieši. Čaká nás ešte osem zápasov, na ktoré sa musíme pripraviť lepšie, ako na ten dnešný."

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Bol to už štvrtý zápas v rade, keď sme ledva pozbierali 15 hráčov. Siahli na dno síl, pokiaľ vládali, boli sme aktívnejší. Za stavu 3:1 sme mali šance na to, aby sme išli do výraznejšieho vedenia. V závere nám dochádzali sily, Žilina pritlačila aj zásluhou presilových hier. V týchto momentoch nás podržal brankár Chorošun. Nájazdy sú lotéria, myslím si, že diváci videli pekné góly. Za bojovnosť sme si v Žiline bodovať zaslúžili."

Góly: 28. Drevenák (T. Varga, T. Sýkora), 39. R. Krajči (Drábek, M. Kokavec), 47. T. Sýkora (T. Varga, Drevenák) - 13. M. Hudec (R. Macík, Lunter), 28. R. Macík (M. Hudec, Kubka), 29. R. Macík (Lunter), rozhodujúci sam. nájazd: Macík
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Kubuš, Jura - Kacej, Gavalier, 992 divákov

Žilina: Žiigárdy - Rúfus, Gula, Árvay, Brcko, J. Dlouhý, M. Leško - Drevenák, R. Krajči, T. Varga - M. Kokavec, P. Kopecký, T. Sýkora - Drábek, O. Ďuriš, Valášek - Jarab, Heffernan
B. Bystrica: Chorošun - Kubka, Ketner, M. Richter, Styk, T. Devečka, J. Predajniansky - Lunter, M. Hudec, R. Macík - B. Jankovič, Češík, Danton - Zigo, M. Trochta, Michal Hlinka