21. októbra 2011

Zvolen ťahá sériu siedmich víťazstiev, Košice opäť prehrali

Výsledky 13. kola Tipsport extraligy: MHC Mountfield Martin - HKm Zvolen 1:4 (0:1, 1:2, 0:1) Góly: 26. Škoda (J. Markovič) - 4. V. Baláž (L. Jurík), 29. Zuzin (Ťavoda, Šiška), 37. ...

zilina kosice Bratislava 21. októbra (WEBNOVINY) - Výsledky 13. kola Tipsport extraligy:

MHC Mountfield Martin - HKm Zvolen 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 26. Škoda (J. Markovič) - 4. V. Baláž (L. Jurík), 29. Zuzin (Ťavoda, Šiška), 37. Brabenec (Vantroba, Ďaloga), 49. L. Jurík (V. Baláž)
Vylúčení: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Stano, Brath, 1187 divákov

Martin: M. Šimko - L. Kozák, I. Rúfus, Drgoň, Hriňa, Zukal, M. Výborný, Tupý, Brcko - J. Markovič, Škoda, Važan - Macejka, Galamboš, Kriška - Themár, Zeliska, Škumát - Šišovský, Vartovník, Mir. Ižvolt
Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, L. Pokovič, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, M. Čurilla - Otčenáš, M. Jurík, Škvaridlo - Zuzin, Puliš, Méry

V prvej tretine zaujala iba gólová strela Baláža v 4. min, ktorá dostala hosťujúcich Zvolenčanov do vedenia. Priemernému hokeju chýbali na oboch stranách súvislejšie kombinácie i častejšia streľba. Martinčanom nevychádzali presilovky. Od 7. min mali 86-sekundúvú výhodu o dvoch hráčov, ale počas nej pozorného brankára Škrečka riadne neohrozili.

V druhej časti zlepšili "kosačky" pohyb. V 26. min najskôr nepochodil Galamboš, ale vzápätí Škoda lišiacky nahodil puk spoza bránky a ten sa od Škrečkovho betónu odrazil do siete - 1:1. O tri minúty prešiel Zuzin domácou obranou ako tank a opäť vrátil Zvolenu jednogólový náskok. V 37. min hrali aj hostia presilovku piatich proti trom a dali v nej Martinčanom lekciu, ako si treba počínať pri takejto výhode: 7 sekúnd stačilo Brabencovi na to, aby poslal Zvolen do dvojgólového trháku - 1:3.

V záverečnej tretine sa domáci snažili o návrat do zápasu, ale favorizovaní hostia si svoje vedenia pozorne strážili. Rozhodujúci moment prišiel v 49. min, keď Jurík pridal gólovú poistku pre Zvolen. Následne sa už iba dohrávalo, Martinčania prehrali piaty domáci zápas v rade.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Po katastrofálnej prvej tretine sme hráčov počas prestávky vyburcovali. Potom sme mali niekoľko svetlých momentov a podarilo sa nám aj vyrovnať. Rozhodli naše chyby, po ktorých sa súper dostal do dvojgólového vedenia. Naďalej sa trápime v koncovke. Mali sme niekoľko šancí, ale streliť gól je našim veľkým problémom."

Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Mali sme obavu, ako zvládneme v Martine rolu favorita. Domáci nás dostali v presilovkách pod tlak. Ubránili sme sa aj vďaka brankárovi Škrečkovi. Sme v psychickej pohode - hráči sa presvedčili, že dokážu zdolať každé mužstvo. Je to vidieť aj na našom sebavedomí a dnes sme boli aj efektívni v koncovke."

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Gól: 48. Devečka (Richard Huna, Sivák), 49. Róbert Huna (V. Nemec, D. Kudělka), 52. Richard Huna (Sivák, D. Kudělka) - 25. Dravecký (E. Piatak, Jenčík)
Vyúčenia: 7:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali : P. Grečko - Smrek, M. Korba, 1250 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, D. Kudělka, Staňo, J. Dlouhý, Niník, Houdek - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, Hreus, T. Sýkora - V. Nemec, Troliga, Smotrila - Kubiš, Michailov, Stupka
Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, M. Novák, M. Gajdoš, Šeda, M. Biro - P. Bartoš, Zálešák, Michel Miklík - Dravecký, E. Piatak, Jenčík - Matúš Chovan, Vorel, P. Fabuš - Marcel Haščák, Pašek, M. Baláž

V úvodnej tretine sa na ľadovej ploche hral vyrovnaný hokej, veľa príležitostí si však nevytvorilo ani jedno z mužstiev. Góly mohli dať domáci Richard Huna či hosťujúci Tabaček, ale stav sa nemenil. Zaujímavejšia bola druhá tretina. Hneď v úvode v 22. min kapitán Žlinčanov Michal Hreus ani na dvakrát neprekonal Hyláka.

Vzápätí mali dobré príležitosti domáci obranca Kud)elka a košický Jenčík. Gól však padol až v 25. min keď Dravecký aj s trochou šťastia prekonal brankára Žiliny Laca a pretrhol tým košickú streleckú mizériu po 161 minútach. Hostitelia mali v polovici zápasu pri vylúčení Homera dve dobré príležitosti vyrovnať, ale Richard Huna a Troliga neboli úspešní. Stav sa nemenil ani v 33. min keď Jenčík korčuľoval sám na Laca, ale ten jeho strelu kryl.

Záverečná tretina akoby mala scenár tej prvej - najmä na začiatku, keď to bolo hlavne o vylúčeniach. Potom však prišli k slovu žilinskí útočníci, ktorí v priebehu troch minút dali Košičanom tri góly. Najprv Devečka v 48. min pekne tečoval strelu Richarda Hunu, vzápätí sa presadil Róbert Huna a gólostroj Žiliny uzavrel v 52. min Richard Huna. Skóre mohol zmeniť v 50. min košický kapitán Bartoš, ale trestné strieľanie za faul Dlouhého nepremenil. Majstrovskí Košičania inkasovali piatu prehru v rade.

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Teším sa, že sme zvíťazili nad viacnásobným majstrom. Hráči sa snažili a plnili taktické pokyny, hoci najmä v prvej a druhej tretine bolo na našej strane niekoľko chýb, chýbala určitá kreativita. Zvrat nastal v poslednej tretine a som rád, že sa oň postarali hráči, na ktorých sa spoliehame. Dúfam, že nás toto víťazstvo naštartuje už do najbližších zápasov proti ´tabuľkovým´ súperom Banskej Bystrici a Martinu."
Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "Nepodali sme dobrý výkon. Naša hra bola statická. Z vypracovaných šancí sme často netrafili puk, na našich hokejkách bola nervozita. Vyrovnávajúci gól na 1:1 sme dostali po nezodpovednej hre. Za výkon nemôžem hráčov pochváliť, musí prísť nejaká zmena."

HK 36 Skalica - HK Nitra 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 11. M. Šátek (Kutálek, Jaborník), 16. Lušňák (T. Višňovský), 34. Lušňák (T. Višňovský, Obdržálek), 52. Pálffy (R. Školiak, Vyrúbalík) - 14. P. Barinka (Ďurák), 37. S. Saliji (Podstavek, T. Chrenko)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Šátek na 10 min +DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - Rovenský, V. Snášel, 1893 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Gula, Bučka - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Lušňák, Obdržálek, T. Višňovský - Kutálek, Klejna, M. Šátek - Štepán, Holovič, J. Jurík
Nitra: Čiliak - M. Hruška, König, Ďurák, Rais, Arvay, J. Polák, M. Bača - Čaládi, M. Štefanka, P. Barinka - M. Mašlonka, T. Chrenko, Podstavek - G. Saliji, Uhnák, S. Saliji - Fojtík, T. Hrnka, Korhoň

Oba tímy začali opatrne, útoky vychádzali zo zabezpečenej obrany. Zlom nastal v 11. min. keď sa výborne uvoľnil Šátek a zakončil do prázdnej bránky - 1:0. Štrnásta minúta priniesla veľkú chybu Skaličanov na hranici obranného pásma, ktorú využil Barinka - 1:1. Záhoráci pridali a v 16. min. sa opäť dostali do vedenia Lušnákovou strelou spomedzi kruhov.

V 25. min hosťujúci Saliji spálil veľkú šancu nepresnou strelou, keď Lakosil nebol pripravený. V 27. min. dokázali na skalickej strane nebezpečne vystreliť Obdržálek i Višňovský, ale zostali bez úspechu. O zmenu skóre sa postaral Lušňák svojím druhým gólom v tomto stretnutí, a to po kombinácii s Obdržálkom - 3:1.

V 37 min. v závere presilovky Saliji v bezprostrednej blízkosti pred ležiacim brankárom Skalice zdvihol puk ponad jeho chrbát a kontaktným gólom vrátil Nitru do zápasu. Tretí útok domácich mal v 39. min. dvakrát možnosť zvýšiť, ale Čiliaka zachránila žŕdka a posunutie bránky.

V záverečnom dejstve sa hra presúvala z jednej útočnej tretiny do druhej, ale buď chýbala dôraznejšia koncovka alebo sa vyznamenali obrany. Jediný gól tejto časti napokon padol v 52. min. keď sa Pálffy dostal k odrazenému puku.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Vážime si toto víťazstvo. Náš cieľ - zisk troch bodov - sme splnili a sme spokojní. Nitrania bojovali, ale naši chalani to zvládli."
Ján Jaško (tréner Nitry): "Určite to bol pre nás ťažký zápas. Skalica je doma silná. Prvá tretina nebola z našej strany najlepšia. Až v druhej tretine sme zvýšili tlak. Veľká škoda našich nepremenených šancí. S obrovskou námahou sme sa vrátili do zápasu, Skaličania však opäť odskočili o dva góly. Ako najväčšiu našu slabinu vnímam presilovky a nevyužité príležitosti."