09. októbra 2015

Zvolen zdolal Poprad vysoko 6:2

Domácich dobre naladilo predchádzajúce víťazstvo na banskobystrickom lade, proti Popradu sa však ťažšie rozbiehali. Už v 45. sekunde prestrelil v šanci Rud. Huna a ...

Ilusrtačné foto Foto: TASR/ Oliver Ondráš
Zvolen 9. októbra (TASR) - Domácich dobre naladilo predchádzajúce víťazstvo na banskobystrickom lade, proti Popradu sa však ťažšie rozbiehali. Už v 45. sekunde prestrelil v šanci Rud. Huna a zdvihol varovný prst.

Až postupne sa prejavila sila Zvolenčanov v ofenzíve, v 9. min nepremenil trestné strieľanie Mráz a v 11. min už po šikovných kľučkách Semorád pomedzi nohy Kostúra otvoril skóre. V 15. min domáci zaspali, Rapáč vyrovnal a v druhej tretine sa začínalo odznova. Skvelých 126 sekúnd zažili domáci medzi 29. až 31. minútou. Strelili tri góly a vyhnali bezradného Kostúra z bránky. Ani Svoboda však dlho čisté konto neudržal a Brabenec ho v 38. min zaskočil presným bekhendom, keď sa puk len dokotúľal do bránky.

Hostí žŕdka Rud. Hunu a následná šanca Krotáka v 39. min nemohli uspokojiť a pred treťou tretinou mali len jednu starosť, ako neinkasovať ešte väčší gólový prídel. Popradčanom nedopriala hneď v úvode presilovka, v 43. min neprekonal Rud. Huna zblízka Baroša, a tak udreli domáci. Svoboda pustil pomerne v 45. min lacnú strelu Krejčího z uhla od mantinelu a aj tento moment potvrdil, že ak sa darí, tak gól padne aj zo všedných situácií. Zvolenčanov priebežný stav nasýtil a hladké víťazstvo si dlho kontrolovali. Jedine raz zlyhali, keď v 59. min neustrážili prienik Štraucha.

HKM Zvolen - HK Poprad 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)

Góly: 11. a 29. Semorád, 30. Misenev, 31. Škvaridlo, 38. Brabenec, 45. Krejčí - 15. R. Rapáč, 59. Štrauch. Rozhodcovia Jonák, Jura - Bogdaň, M. Smrek, vylúčení 4:2, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, zmeny: 31. Svoboda za Kostúra (Poprad), 935 divákov.