23. novembra 2019

AC Miláno remizovalo s Neapolom a Juventus v závere otočil skóre

Hráč Juventusu Turín Paulo Dybala po nepremenej gólovej šanci v zápase 13. kola talianskej Serie A Atalanta Bergamo - Juventus Turín 23. novembra 2019 v Bergame. Foto: TASR/AP
Rím 23. novembra (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v sobotňajšom zápase 13. kola talianskej Serie A na pôde Atalanty Bergamo 3:1, keď v závere otočili skóre.

Domáci hráči boli v prvom polčase oveľa nebezpečnejší, svojho súpera prestrieľali a mohli sa ujať vedenia, no Musa Barrow nepremenil v 18. minúte penaltu, keď napálil loptu do brvna. Po zmene strán sa im to už podarilo. Barrow odcentroval z pravej strany a voľný Robin Gosens poslal loptu hlavou do siete. V 74. minúte sa však so šťastím presadil argentínsky útočník Gonzalo Higuain a o ďalších osem minút otočil skóre. V nadstavenom čase poistil výhru po brejku Paulo Dybala.

Pre Juventus to bola napriek absencii Cristiana Ronalda už štvrtá výhra v rade a tabuľku vedie o štyri body pred Interom Miláno, ten má však k dobru večerný duel s FC Turín.

AC Míláno sa rozišlo s SSC Neapol remízou 1:1 a ani jeden tím tak nezlomil sériu bez víťazstva. Tá milánska trvá tri zápasy, neapolská trvá už päť duelov. SSC figuruje v tabuľke nad priebežnom 7. mieste, AC je až trináste.