Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. januára 2022

Advokáti Bödöra podali pre jeho väzbu trestné oznámenie na sudcov Najvyššieho súdu SRObhajcovia stíhaného podnikateľa Norberta B. podali pre jeho väzobné stíhanie trestné oznámenie na dvoch sudcov Najvyššieho súdu SR (NS SR). Ako v pondelok uviedli na tlačovej konferencii, dôvodom je ...Zdieľať
img_8959_copy 676x460 10.1.2022 (Webnoviny.sk) - Obhajcovia stíhaného podnikateľa Norberta B. podali pre jeho väzobné stíhanie trestné oznámenie na dvoch sudcov Najvyššieho súdu SR (NS SR). Ako v pondelok uviedli na tlačovej konferencii, dôvodom je rozhodnutie Ústavného súdu SR (ÚS SR), podľa ktorého je väzba obvineného nazákonná.


Keď mal po doručení rozhodnutia ÚS SR najvyšší súd opätovne rozhodovať o jeho väzbe, sudcovia Pavol Farkaš a Martina Zeleňáková sa namietli, čím podľa obhajcov celý proces zdržali.

Na rozhodnutie sa čaká týždne


Podľa advokáta Mareka Paru nadobudlo rozhodnutie ÚS SR účinnosť ešte pred Vianocami. „Z tohto dôvodu sme hneď na NS SR iniciovali vydanie príkazu na prepustenie nášho mandanta, nakoľko prepustenie z väzby bolo jediným možným následkom rozhodnutia Ústavného súdu SR," povedal Para s tým, že ÚS SR v prípade Norberta B. konštatoval porušenie práva na zákonného sudcu, ako aj porušenie prezumpcie neviny.

Najvyšší súd sa pritom podľa Paru mal s danými nedostatkami vysporiadať v čo najkratšej lehote. „Podľa ustálenej praxe má ísť o hodiny, maximálne dni," vyhlásil Para s tým, že v prípade Norberta B. sa na rozhodnutie pre namietnutie sa členov senátu čaká už týždne.

Svedčí jeden nepriamy svedok


Obhajca Pavol Gašpar doplnil, že Norbert B. je momentálne obžalovaný pre 83 čiastkových skutkov jedného pokračovacieho trestného činu. V podanej obžalobe však podľa neho nie je uvedené, akým spôsobom mal skutky spáchať.

„Svedčí na neho jeden nepriamy svedok od začiatku celého konania," povedal Gašpar s tým, že Norbert B. je vo väzbe už 18 mesiacov. Ústavný súd v tejto súvislosti podľa Gašpara konštatoval nezákonnosť a bezdôvodnosť jeho väzby. „Nikto sa dodnes neopýtal sudcov Najvyššieho súdu SR, prečo porušujú zákon. Prečo za posledný rok sa systémom ich práce stalo porušovanie práv," dodal Gašpar.
Nobert B. čelí obžalobe v kauze Dobytkár spojenej s korupciou v Pôdohospodárskej platobnej agentúre a stíhaný je aj v kauze Očistec, ktorá sa týka údajnej zločineckej skupiny vo vedení Policajného zboru.Zdroj: Webnoviny.sk - Advokáti Bödöra podali pre jeho väzbu trestné oznámenie na sudcov Najvyššieho súdu SR © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Väčšina dôchodcov s pracujúcimi deťmi by si po zavedení rodičovského bonusu mohla prilepšiť o 20 až 60 eur mesačne
<< predchádzajúci článok
Lipšic zrušil obvinenie desiatim poslancom obce Varín, ktorí nechceli premenovať ulicu nazvanú po Tisovi