Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. októbra 2006

Airbus predá Číne 150 lietadiel typu A320Európsky výrobca lietadiel Airbus sa dohodol s Čínou na dodávke 150 lietadiel typu A320 v celkovej hodnote približne 10 mld. eur. Ako uviedol generálny riaditeľ Airbusu Louis Gallois, dohoda zahŕňa aj ...Zdieľať

PEKING 26. októbra (WEBNOVINY) - Európsky výrobca lietadiel Airbus sa dohodol s Čínou na dodávke 150 lietadiel typu A320 v celkovej hodnote približne 10 mld. eur. Ako uviedol generálny riaditeľ Airbusu Louis Gallois, dohoda zahŕňa aj opciu pre Čínu na kúpu ďalších 20 lietadiel typu A350. Airbus zároveň uzavrel s Čínou zmluvu o postavení továrne na montáž lietadiel v meste Tchian-ťin neďaleko Pekingu. Malo by ísť o vôbec prvý takýto závod spoločnosti Airbus mimo Európu.

Spoločnosť Airbus sa dostala do problémov pre opakovaný odklad dodávok očakávaného nového veľkého lietadla A380. Gallois začiatkom októbra upozornil, že v Airbuse očakáva prepúšťanie pracovníkov. Prepúšťanie by sa malo rovnomerne dotknúť francúzskych i nemeckých závodov paneurópskej firmy. Postihnúť by malo však najmä oblasť administratívy.

(1 EUR = 36,555 SKK)

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SPP finišuje s prípravou ceny plynu na budúci rok
<< predchádzajúci článok
Princ Charles sa už pripravuje na korunováciu