Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

17. januára 2019

Aj Spev tebe trojice Pospiš/Sillay/Nikitin je AlmáziaV slovníku Nárečie banskoštiavnické od Jozefa Vášáryho sa píše, že almázia je slovo, ktoré používajú, keď chcú vyjadriť, že niečo bolo dobré, ale bolo toho málo.Zdieľať
Aj Spev tebe trojice Pospiš/Sillay/Nikitin je Almázia

Preto tento výraz nevyhnutne prispel k názvu Almázia Banská Štiavnica Mesto kultúry 2019. Pomyselné dvere roku naplneného kultúrou a všetkým tým, čo si zaslúži vašu úctu a potlesk sa oficiálne otvoria už túto sobotu, 19.januára 2019 a vy pri tom nemôžte chýbať.

Bohatý poobedný program v rôznych častiach mesta zakončí afterparty v populárnej kaviarni Art Cafe. Hudobný projekt  Spev tebe postavený na silnej generácii slovenských hudobníkov Roberta Pospiša, Nikolaja Nikitina a Martina Sillaya sa tak na sobotný večer stane spevom pre vás. Všetkých tých, ktorí  sa rozhodnete  vycestovať za oddychom a kultúrou, z rôznych kútov Slovenska, do tohto malebného mestečka uprostred hôr a jazier. Príďte si vypočuť jedinečný album, ktorý trojica hudobníkov nahrávala v New Yorku s výnimočnými zaoceánskymi hosťami a slovenskou speváčkou Hankou Gregušovou (alias Hankou G. ). Nadýchnite sa na moment spolu s nami vzduchu, ktorý dýchal veľký americký básnik Walt Whitman. Písal o skutočných ľuďoch a o reálnom živote. Jeho texty zafungovali ako brána k silným piesňam. Slovenské preklady jeho poézie, sa stali podkladom pre vznik albumu Pospiš/Sillay/Nikitin: Spev tebe. Zostavu špeciálneho koncertu v Banskej Štiavnici budú okrem ústrednej trojice tvoriť špičkoví hudobníci domácej scény. Klavirista Ľuboš Šrámek, basgitarista Juraj Griglák a bubeník Peter Raitl.

Koncert prebehne v rámci projektu Real Music (in the) House, ktorý je súčasťou Almázia Banská Štiavnica Mesto kultúry 2019. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
URIAH HEEP vydávajú nový album a hlásia návrat do Košíc po dvanástich rokoch!
<< predchádzajúci článok
Facebook zrušil stovky účtov s väzbami na Rusko