Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

17. januára 2019

URIAH HEEP vydávajú nový album a hlásia návrat do Košíc po dvanástich rokoch!Koncertná stávka na istotu známa ako URIAH HEEP sa po dvanástich rokoch vráti s novým programom do Košíc.Zdieľať
URIAH HEEP

V minulom roku sa rozhodli vo svojej premiére úspešne vyskúšať crowd-sourcing. Výsledkom je nový album „Living the Dream“, ktorý bol vydaný značkou Frontiers 14. septembra  2018. URIAH HEEP vystúpia v košickom Spoločenskom pavilóne 17. februára 2019 o 19.00 hod.!

 

Odchod Trevora Boldera po ťažkej chorobe, Bernieho víťazstvo nad ňou - to boli len nedávno hrozby zániku britského dinosaura URIAH HEEP.  Nenechali sa zlomiť a aj prostredníctvom ostatných albumov ako „Wake the Sleeper“ či „Outsider“ alebo skvelým koncertným záznamom z Londýna „ Live at Koko“ presvedčivo dokazujú, že majú stále čo povedať a hrajú v excelentnej forme.

 

Aj napriek zatiahnutej železnej opone „Uriáši“ u nás doslova zľudoveli a to predovšetkým vďaka nesmrteľnej skladbe „Lady in Black“. Prvopočiatky britských Uriah Heep siahajú do Birminghamu, kde vznikli ešte v roku 1969. Niekedy sa o nich žartom hovorilo ako o "The Beach Boys hard rocku“, to pre ich melodické pesničky a viachlasé sprievodné vokály. Ich hudba je ale hlavne zhrnutím rôznorodých štýlov ako progressive rock, hard rock, jazz a príležitostne aj country. Skupina stále veľmi aktívne koncertuje po celom svete, no najväčšiu fanúšikovskú základňu okrem domoviny majú najmä na Starom kontinente. Doposiaľ predali viac ako 40 mil albumov a ročne odohrajú viac ako 125 koncertov pre 500 000+ fanúšikov.

Na koncerte v Košiciach predstavia nový album „Living the Dream“ a samozrejme aj prierez doterajšou bohatou kariérou.

Skupina Uriah Heep vystúpi v zostave:

Mick Box           gitara, spev

Bernie Shaw      spev

Phil Lanzon        kávesy, spev

Russell Gilbrook bicie, spev

Davey Rimmer   basa


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
The Ills zverejnili Squarevoucher - prvý singel a video z nového albumu
<< predchádzajúci článok
Aj Spev tebe trojice Pospiš/Sillay/Nikitin je Almázia

URIAH HEEP vydávajú nový album a hlásia návrat do Košíc po dvanástich rokoch! - diskusné fórum čitateľov