Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. apríla 2009

Ak Štefanov nezruší sporný tender, Fico ho odvoláVláda žiada nového ministra výstavby Igora Štefanova, aby zrušil kontroverznú zmluvu s víťazom tzv. nástenkového tendra - konzorciom firiem Zamedia, Consulting & Management, European Consultants ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) - Vláda žiada nového ministra výstavby Igora Štefanova, aby zrušil kontroverznú zmluvu s víťazom tzv. nástenkového tendra - konzorciom firiem Zamedia, Consulting & Management, European Consultants Organisation a a Avocat. Novinárom to dnes po mimoriadnom zasadnutí vlády oznámil premiér Robert Fico. Vláda podľa neho konala na základe listu Európskej komisie, ktorý dnes Fico dostal. Z 15 prítomných ministrov podporili toto rozhodnutie konsenzuálne bez hlasovania trinásti šéfovia rezortov. Dvaja ministri SNS pred hlasovaním odišli z miestnosti, povedal Fico."Uložili sme ministrovi výstavby povinnosť urobiť všetky nevyhnutné kroky na zrušenie tejto zmluvy," vyhlásil Fico. Pokiaľ tak neurobí bez akýchkoľvek finančných následkov a nezabezpečí nový tender v normách EÚ dôveru vlády stratí a premiér podá návrh na jeho odvolanie. "Očakávam od ministra, že si uvedomí význam týchto zmlúv a urobí všetko pre to, aby ich zrušil," dodal.V kontroverznom miliónovom tendri sa podľa zástupcov Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) vyskytli závažné pochybenia. Tender preveruje aj Európska komisia a stál miesto ministra Mariana Januška. Prípad môže skončiť na Európskom súdnom dvore, Slovensku hrozí, že príde o eurofondy.Ako dnes premiér povedal, schopnosť vyčerpať eurofondy je pre neho ako predsedu vlády dôležitejšia, ako vnútrokoaličné vzťahy. Termín, do kedy ma Štefanov tender zrušiť, vláda neurčila. "To nie je vyslovenie nedôvery, všetko je na ministrovi," uviedol. Verí, že dôveru vlády využije.


Štefanov nastúpil do funkcie ministra výstavby po odvolaní Januška. Opozícia ho krátko po vymenovaní navrhla odvolať, poslanci koalície ho však vo funkcii podržali. Výsledky kontroly ÚVO dnes Štefanov odovzdal eurokomisárke pre regionálnu politiku Danute Hübnerovej.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SNS nebude komentovať odchod ministrov z rokovania vlády
<< predchádzajúci článok
V Adenskom zálive sa utopilo najmenej 35 migrantov

Ak Štefanov nezruší sporný tender, Fico ho odvolá - diskusné fórum čitateľov