Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. apríla 2009

SNS nebude komentovať odchod ministrov z rokovania vládySlovenská národná strana (SNS) nebude komentovať odchod dvoch svojich ministrov z dnešného mimoriadneho rokovania vlády, na ktorom vláda uložila ministrovi výstavby Igorovi Štefanovovi zrušiť zmluvu ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská národná strana (SNS) nebude komentovať odchod dvoch svojich ministrov z dnešného mimoriadneho rokovania vlády, na ktorom vláda uložila ministrovi výstavby Igorovi Štefanovovi zrušiť zmluvu s víťazom tzv. nástenkového tendra - konzorciom firiem Zamedia, Consulting & Management, European Consultants Organisation a Avocat. Agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka strany Jana Benková. Agentúra SITA sa snažila osloviť aj šéfa národniarov Jána Slotu, mal však vypnutý telefón.


Ako po mimoriadnom rokovaní vlády povedal premiér Robert Fico, vláda konala na základe listu Európskej komisie. Z 15 prítomných ministrov podporili toto rozhodnutie konsenzuálne bez hlasovania trinásti šéfovia rezortov. Dvaja ministri SNS pred hlasovaním odišli z miestnosti, povedal Fico.

EK sa domnieva, že v prípade tejto zmluvy a verejného obstarávania určitých služieb nebola dodržaná zásada transparentnosti, čím došlo k porušeniu práva ES. Podľa komisie tiež "neboli dodržané ustanovenia smernice 2004/18/ES o koordinácii postupov zadávania verejných zákaziek na práce, verejných zákaziek na dodávku tovaru a verejných zákaziek na služby."

V škandalóznom tendri uspel jediný účastník - konzorcium, v ktorom sú aj firmy Avocat a Zamedia blízke Jánovi Slotovi. Kontrola Úradu pre verejné obstarávanie už preukázala, že nástenkový tender bol v rozpore so zákonom. Najvyšší kontrolný úrad ešte kontrolu neukončil. Tender preveruje aj Európska komisia. Prípad môže skončiť na Európskom súdnom dvore, Slovensku hrozí, že príde o eurofondy.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA zverejní nové fotografie zneužívania väzňov v Iraku
<< predchádzajúci článok
Ak Štefanov nezruší sporný tender, Fico ho odvolá

SNS nebude komentovať odchod ministrov z rokovania vlády - diskusné fórum čitateľov