Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. mája 2019

Akcia Uberu pokračuje v pádeAkcie Uber Technologies pokračujú v oslabovaní po minulotýždňovom nevydarenom vstupe na burzu. V pondelok padli až o 12 % a ich straty sa od piatkového (10. 5.) debutu viac než ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
New York 13. mája  - Akcie Uber Technologies pokračujú v oslabovaní po minulotýždňovom nevydarenom vstupe na burzu. V pondelok padli až o 12 % a ich straty sa od piatkového (10. 5.) debutu viac než zdvojnásobili. To signalizuje, že investori príliš neveria, že firma dokáže generovať zisk.


Jedným z dôvodov vývoja aj zlá nálada na globálnych akciových trhoch spôsobená eskaláciou obchodného sporu medzi USA a Čínou.

Akcia Uberu klesla až na 36,58 USD, čo znamená, že hodnota firmy v porovnaní s cenou akcie stanovenej v rámci prvotnej emisie (IPO) na 45 USD padla približne o 14 miliárd USD (12,45 miliardy eur). Akcia menšieho rivala Lyft, ktorý vstúpil na burzu 29. marca s cenou 72 USD, oslabila o 7,3 % na 47,38 USD.

Akcii sa "po vstupe na burzu nedarí, ako sme dúfali," napísal šéf Uberu Dara Khosrowshahi zamestnancom. Upozornil, že zlá situácia na trhu môže trvať dlhší čas. Spomenul však aj Facebook a Amazon, ich akciám sa takisto po vstupe na burzu najprv nedarilo.

(1 EUR = 1,1245 USD) 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Taxislužba Uber sa vracia na Slovensko, bude využívať iba licencovaných vodičov (25. 4. 2019)
 Uber musí prestať prevádzkovať taxislužbu na Slovensku, rozhodol o tom súd (26. 3. 2018)
 Londýn nechce predĺžiť licenciu taxislužbe Uber, petíciu za jej zachovanie podpísalo vyše pol milióna ľudí (25. 9. 2017)
 Uber funguje legálne, rozhodol britský súd (16. 10. 2015)nasledujúci článok >>
V Berlíne pochovali vzorky z obetí nacistického teroru
<< predchádzajúci článok
Silný vietor v Nitre lámal konáre, jeden zasiahol odstavené auto

Akcia Uberu pokračuje v páde - diskusné fórum čitateľov