Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. apríla 2019

Taxislužba Uber sa vracia na Slovensko, bude využívať iba licencovaných vodičovAlternatívna taxislužba Uber, fungujúca na základe mobilnej aplikácie, sa po viac ako roku vracia do Bratislavy. Jazdu automobilom prostredníctvom tejto spoločnosti si možno objednávať ...Zdieľať
Taxislužba Uber sa vracia na Slovensko, bude využívať iba licencovaných vodičov

 

 BRATISLAVA 25. apríla - Alternatívna taxislužba Uber, fungujúca na základe mobilnej aplikácie, sa po viac ako roku vracia do Bratislavy.

Jazdu automobilom prostredníctvom tejto spoločnosti si možno objednávať od 25. apríla s plne licencovanými službami na základe novely zákona o cestnej doprave. Informoval o tom vo štvrtok na tlačovej besede generálny manažér Uberu pre strednú a východnú Európu Ash Kebriti.

Uber bude podľa generálneho manažéra využívať iba licencovaných vodičov, ceny chce ponechať na pôvodnej úrovni a zatiaľ neuvažuje o ich zvýšení.

Obnovenie pôsobnosti firmy v hlavnom meste Slovenska v tomto čase vysvetlil Kebriti konaním blížiacich sa majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Momentálne sa chcú sústrediť na poskytovanie služieb iba v Bratislave a nad začatím prevádzky v Košiciach nateraz neuvažujú.

UberX stále ostáva dostupnou službou s cenou, ktorá sa v aplikácii zobrazí pred odoslaním žiadosti o jazdu:

 

Základná sadzba

 

1.20 Eur

Za minútu

 

0.05 Eur

Za km

 

0.42 Eur

Minimálne jazdné/

Poplatok za zrušenie

 

2.50 Eur

 

Slováci na Uber nezabudli, od marca minulého roka, keď bola služba pozastavená, si aplikáciu Uber v Bratislave otvorilo viac ako 250-tisíc ľudí a Slováci si objednali viac ako 436-tisíc jázd v rôznych zahraničných krajinách.


 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Uber musí prestať prevádzkovať taxislužbu na Slovensku, rozhodol o tom súd (26. 3. 2018)
 Londýn nechce predĺžiť licenciu taxislužbe Uber, petíciu za jej zachovanie podpísalo vyše pol milióna ľudí (25. 9. 2017)
 Uber funguje legálne, rozhodol britský súd (16. 10. 2015)nasledujúci článok >>
Za krádeže parfumov dostal Slovák v Rakúsku 18 mesiacov väzenia
<< predchádzajúci článok
Miera nezamestnanosti v Španielsku vzrástla v 1. štvrťroku na 14,7 %