Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

19. júna 2022

Aké víno pijete, biele alebo červené? Aj to prezradí niečo o vašej osobnostiHovorí sa, že vo víne je pravda. Ale môžete v ňom nájsť aj svoje vlastnosti. Skutočnosť, či preferujete červené víno, alebo biele víno, totiž veľa vypovedá o tom, akí ste.Zdieľať
Aké víno pijete, biele alebo červené? Aj to prezradí niečo o vašej osobnosti

Patríte teda k milovníkom červeného, alebo naopak bieleho vína? Spoznajte svoje osobnostné rysy! Z farby vína je možné vyčítať ľudské vlastnosti, potvrdil výskum.

Že je možné z farby vína, ktorému dávate prednosť, vyčítať vaše vlastnosti? Nejde iba o tvrdenie vycucané z prsta. Ostatne ho potvrdzuje aj výskum americkej spoločnosti Coravin, ktorá sa zameriava na predaj vín. Výsledok výskumu tejto spoločnosti poukázal na to, že ľudské vlastnosti a charakteristiky sa odvíjajú aj od farby vína, ktorému človek dáva prednosť. Akí sú teda milovníci červeného vína, a akí naopak milovníci bieleho vína?

Vlastnosti ľudí, ktorí uprednostňujú červené víno

Milovníci červeného vína sa snažia vychutnávať život plnými dúškami a patria aj medzi vyznávačov kvalitnej gastronómie. V porovnaní s milovníkmi bieleho vína majú lepšie znalosti ohľadom vína. Častejšie napríklad vedia, ako správne držať vínny pohár, a rozhodne im nevadí, keď za fľašu kvalitného vína minú vyššiu čiastku.

Výskum spoločnosti Coravin tiež potvrdil, že milovníci červeného vína sú skôr introvertní, a tak si radi kvalitné víno vychutnajú sami doma alebo v luxusnej reštaurácii vo dvojici. Patria tiež k typickým ranným vtáčatkám. Ak by si mali zaobstarať domáce zviera, budú skôr preferovať psa než mačku.

Ľudia, ktorí uprednostňujú červené víno, majú ďalej dobrodružnú povahu, sú pokorní a vynikajú nadpriemernými organizačnými schopnosťami.

Vlastnosti ľudí, ktorí dávajú prednosť bielemu vínu

Zaujíma vás naopak, aké sú vlastnosti ľudí, ktorí preferujú biele víno? Výskum spoločnosti Coravin ukázal, že milovníci bieleho vína majú extrovertnú povahu a patria k typickým nočným sovám. Nielen, že sa teda radi bavia do noci v spoločnosti druhých, majú tiež skvelý zmysel pre humor okorenený sarkazmom.

Milovníci bieleho vína sú veľmi zvedaví a radi si s ostatnými poklebetia. Zároveň sú to neuveriteľní puntičkári, ktorí dbajú na detaily. Pokiaľ by si mali zaobstarať domáce zviera, dajú rozhodne prednosť mačke. Aj keď títo ľudia nedajú na biele víno dopustiť, sú šetrní a za víno nechcú utrácať. Vždy sa obzerajú po tej lacnejšej fľaši.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Máte v záhrade krtka? Tieto rastliny vás ho raz a navždy zbavia
<< predchádzajúci článok
Archeológovia objavili pri Bordeaux 1300-ročný vrak lode i ďalšie historické artefakty (video)