Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

18. júna 2022

Archeológovia objavili pri Bordeaux 1300-ročný vrak lode i ďalšie historické artefakty (video)


Tagy: Vrak lode

V južnom Francúzsku neďaleko Bordeaux objavili vzácny 1300 rokov starý vrak lode. Natrafili naň pri rieke Garonne, ktorá oblasťou preteká. Ako referuje web euronews.com, archeológovia našli i ďalšie ...Zdieľať
vrak 676x317 18.6.2022 (Webnoviny.sk) - V južnom Francúzsku neďaleko Bordeaux objavili vzácny 1300 rokov starý vrak lode. Natrafili naň pri rieke Garonne, ktorá oblasťou preteká. Ako referuje web euronews.com, archeológovia našli i ďalšie historické artefakty.


„Vo vnútri lode, medzi podlahovými doskami, medzi rebrami a trupom, sme našli niekoľko keramických predmetov, ktoré zodpovedajú 7. až 8. storočiu,“ povedal archeológ Laurent Grimbert. Dodal, že medzi nájdenými predmetmi boli i kúsky kože či úlomok drevenej lyžice.

Loď momentálne rozoberajú, aby odhalili jej skutočnú charakteristiku a dozvedeli sa viac o stavbe plavidiel v stredoveku.

„Vykopávanie vraku bude ukončené do polovice septembra. Od tohto víkendu bude lokalita otvorená aj pre verejnosť,“ dodal Grimbert.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Archeológovia objavili pri Bordeaux 1300-ročný vrak lode i ďalšie historické artefakty (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Vrak lode
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aké víno pijete, biele alebo červené? Aj to prezradí niečo o vašej osobnosti
<< predchádzajúci článok
Prešovský Dobrý festival 2022 má za sebou prvý vydarený deň