Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. novembra 2011

Aktivistov vyhnali z rodiska hnutia Occupy Wall StreetBezpečnostné zložky v New Yorku reagovali na sťažnosti majiteľov priľahlých obchodov, ktorým prekážal hluk a neporiadok. Protesty proti finančným inštitúciám sa už dávnejšie rozšírili aj do Európy.Zdieľať
bez nazvu Newyorská polícia v utorok nadránom počas rozsiahleho zásahu, na ktorom sa zúčastnili stovky príslušníkov bezpečnostných síl, rozohnala demonštrantov protestujúcich proti finančnému systému v USA.


V "rodisku" hnutia Occupy Wall Street zasiahla po podobných raziách v iných amerických mestách, kam sa protesty rozšírili z Manhattanu. Hlavný záťah sa uskutočnil na námestí v newyorskom Zuccotti Park, kde sa demonštranti schádzali už od 17. septembra.

Policajnú operáciu začali v utorok o 1.00 miestneho času (7.00 SELČ). Poriadkové zložky demonštrantov vyhnali z útrob parku v priebehu niekoľkých desiatok minút. Tých, ktorí priestor neopustili dobrovoľne, newyorskí policajti naložili do svojich dodávok. Podľa posledných informácií pri akcii zatkli asi 70 prevažne mladých ľudí.

Polícia celú oblasť obkľúčila a park vyčistila aj od stanov, kde ľavicoví aktivisti kempovali už takmer dva mesiace.
Bezpečnostné zložky týmto zásahom reagovali na sťažnosti majiteľov priľahlých obchodov, ktorým prekážal hluk a neporiadok spôsobený demonštrantami. Niektorí obchodníci dokonca v pondelok zorganizovali svoj vlastný protest proti aktivistom z hnutia Occupy Wall Street.Protesty inšpirované Američanmi sa už dávnejšie rozšírili aj do iných kútov sveta vrátane Ázie alebo Európy a nabrali tam masový charakter. Aktivistom prekáža najmä podpora finančného sektora zo strany vlád, čo je podľa nich zároveň jednou z príčin pokračujúcej hospodárskej krízy.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Protesty v Oaklande opäť skončili násilím (3. 11. 2011)
 Polícia rozohnala protest proti Wall Street v Oaklande (26. 10. 2011)
 V New Yorku zadržali ďalších demonštrantov proti bankárom (16. 10. 2011)
 Protesty proti Wall Street podporil aj Lech Walesa (13. 10. 2011)
 Protesty na Wall Street povedú k pádu Západu, tvrdí Irán (12. 10. 2011)
 Na demonštrácii proti Wall Street zatkla polícia sto ľudí (11. 10. 2011)
 OBRAZOM: Protesty pokračujú v New Yorku a ďalších mestách (6. 10. 2011)nasledujúci článok >>
Slabý dopyt po bondoch podľa Mikloša cítia aj okolité štáty
<< predchádzajúci článok
Európska komisia žiada od Grécka písomný záväzok k reformám

Aktivistov vyhnali z rodiska hnutia Occupy Wall Street - diskusné fórum čitateľov