Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. júna 2020

Američania do Európskej únie ešte nepocestujú, Brusel otvoril hranice len pre 14 krajínEurópska únia (EÚ) v utorok oznámila, že otvorí svoje hranice cestovateľom zo 14 krajín. Väčšina Američanov si však v súvislosti s nárastom počtu ...Zdieľať
gettyimages 1220276773 min 676x451 30.6.2020 (Webnoviny.sk) - Európska únia (EÚ) v utorok oznámila, že otvorí svoje hranice cestovateľom zo 14 krajín. Väčšina Američanov si však v súvislosti s nárastom počtu nových prípadov ochorenia COVID-19 v Spojených štátoch bude musieť ešte minimálne dva týždne počkať. Podobne sú na tom občania Ruska, Brazílie a Indie.


Na územie európskej dvadsaťsedmičky a ďalších štyroch krajín schengenského priestoru budú môcť od 1. júla pricestovať občania Alžírska, Austrálie, Kanady, Gruzínska, Japonska, Čiernej Hory, Maroka, Nového Zélandu, Rwandy, Srbska, Južnej Kórey, Thajska, Tuniska a Uruguaja.

V prípade "potvrdenia reciprocity" by mala byť pätnástou takouto krajinou Čína. Peking však musí najprv zrušiť obmedzenia pre cestovateľov z EÚ.

Agentúra AP pritom upozorňuje, že aj ostatné uvedené krajiny musia zrušiť obmedzenia pre EÚ, ak také majú. Únia plánuje zoznam každých 14 dní prehodnocovať.


Zdroj: Webnoviny.sk - Američania do Európskej únie ešte nepocestujú, Brusel otvoril hranice len pre 14 krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vatikánu nesedia financie. Vyšetrovatelia zhabali počítače a baziliku riadi špeciálny komisár
<< predchádzajúci článok
Spolupráca Česka a Slovenska je na veľmi vysokej úrovni, zhodli sa Sulík a Havlíček

Američania do Európskej únie ešte nepocestujú, Brusel otvoril hranice len pre 14 krajín - diskusné fórum čitateľov