Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. januára 2020

Američania obnovia pravidelné rokovania o ekonomike a obchode s Čínou, ktoré Trump zastavilUSA a Čína sa dohodli na obnovení rokovaní o ekonomike a obchode, ktoré sa konali dvakrát ročne. Takéto rozhovory sa uskutočňovali za predošlých amerických vlád, ale administratíva prezidentaZdieľať
usa 676x438 12.1.2020 (Webnoviny.sk) - USA a Čína sa dohodli na obnovení rokovaní o ekonomike a obchode, ktoré sa konali dvakrát ročne. Takéto rozhovory sa uskutočňovali za predošlých amerických vlád, ale administratíva prezidenta Donalda Trumpa ich zastavila.

Rokovania začal minister Paulson


Denník Wall Street Journal však v sobotu uviedol, že obnovenie rokovaní, ktoré sa začali za prezidenta Georgea W. Busha a pokračovali za Obamovej administratívy, sa má oznámiť v stredu, keď Trumpova vláda vo Washingtone podpíše prvú fázu dohody s Čínou.

Wall Street Journal uviedol, že nové rokovania budú separátne a nebudú súčasťou vyjednávaní o druhej fáze obchodnej dohody. Rokovania s Čínou o ekonomike začal Henry Paulson, minister financií vo vláde Georgea W. Busha, pričom poprední predstavitelia oboch krajín sa stretávali dvakrát ročne.

Vraj neviedli k výsledkom


Tieto diskusie pokračovali počas celého osemročného funkčného obdobia Obamovej administratívy, hoci ich periodicita sa zmenšila len na raz ročne.

Keď sa úradu v roku 2017 ujal prezident Donald Trump, jeho vláda tieto diskusie zastavil pre pocit, že neviedli k významným výsledkom pri riešení neférových čínskych obchodných praktík a pri redukcii vysokých amerických obchodných deficitov voči Číne.


Zdroj: Webnoviny.sk - Američania obnovia pravidelné rokovania o ekonomike a obchode s Čínou, ktoré Trump zastavil © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ja som mal dostať Nobelovu cenu za mier, vyhlásil Trump
<< predchádzajúci článok
Sociálna poisťovňa vyplácala menej dávok z garančného poistenia, stúpla však ich priemerná suma

Američania obnovia pravidelné rokovania o ekonomike a obchode s Čínou, ktoré Trump zastavil - diskusné fórum čitateľov