Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

13. januára 2018

Amsterdam sprísni podmienky na prenajímanie bytov cez platformu AirbnbIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: Hotel Devín
 
Amsterdam 13. januára (TASR) - Amsterdam plánuje ďalšie sprísnenie pravidiel v oblasti prenajímania nehnuteľností prostredníctvom platforiem ako Airbnb. Uviedlo to tento týždeň vedenie mesta.


Od roku 2019 budú mať obyvatelia Amsterdamu možnosť takto prenajímať svoje nehnuteľnosti na maximálne 30 dní ročne. V súčasnosti je to maximálne 60 dní.

Dôvodom sprísňovania pravidiel je fakt, že obyvateľom holandského hlavného mesta spôsobuje masová turistika stále väčšie problémy. Mesto sa preto usiluje zabrániť ešte väčším ťažkostiam Holanďanov dostať sa k bývaniu v Amsterdame. "Toto opatrenie výrazne zníži nedostatok miest na bývanie, čo je dôsledok veľkého počtu turistov v niektorých lokalitách," uviedli zástupcovia mesta.

Počet bytov a domov prenajímaných prostredníctvom platforiem ako Airbnb sa v posledných rokoch v Amsterdame prudko zvýšil. Podľa mesta ich bolo takto minulý rok prenajatých okolo 22.000. V roku 2013 to bolo len 4500. Vedenie Amsterdamu tvrdí, že práve táto forma krátkodobého prenajímania nehnuteľností spôsobuje v hlavnom meste nedostatok bytov pre obyvateľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Levický hrad oslávi v tomto roku 700. výročie prvej písomnej zmienky
<< predchádzajúci článok
Ukrajina sa chystá spustiť svoju prvú solárnu elektráreň v Černobyle

Amsterdam sprísni podmienky na prenajímanie bytov cez platformu Airbnb - diskusné fórum čitateľov