19. novembra 2010

Ani Cíger nezabránil prehre Slovana

Zľava: Útočník Banskej Bystrice Matej Hamrák a krídelník Slovana Ľubomír Vaic počas prvej tretiny zápasu 26. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica a HC Slovan Bratislava. Banská Bystrica, 19. november ...

slovan bratislava Zľava: Útočník Banskej Bystrice Matej Hamrák a krídelník Slovana Ľubomír Vaic počas prvej tretiny zápasu 26. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica a HC Slovan Bratislava. Banská Bystrica, 19. november 2010.Foto: SITA/Dušan HeinBRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 26. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011:

HC'05 Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Tománek, 15. Paľov (Cebák, Hamrák), 33. J. Sýkora (Šechný), 56. J. Sýkora (Šechný) - 9. Cartelli (Vaic, Kapuš), 29. Richard Huna (Lipiansky)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Demel (Slovan) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, Štefik, 3210 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Cunik, Kubka, Bambúch, Vizváry, Biro - Tománek, M. Hudec, M. Hlinka - J. Sýkora, Šechný, Hvila - Rumpel, Heizer, Kútny - Vartovník, Paľov, Hamrák
Slovan: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Cartelli, Hájek, Schnabel, Jendek - Kuľha, Kapuš, Hujsa - Richard Huna, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, Bulík, Demel - D. Skokan, L. Hudáček, D. Buc

Pod Urpínom videli diváci kvalitný hokejový zápas, hlavne v podaní domáceho tímu. Rozbeh bol však pomalší. Do vedenia išli hostia v presilovke, keď sa v 9. min od modrej čiary presadil Cartelli. V 11. min "barani" vystrčili rožky v oslabení, pred Konrádom neuspel Rumpel. Až o dve minúty neskôr sa to opäť v oslabení podarilo Tománkovi, ktorý aj napriek faulu pokračoval v hre, dostal sa pred bránku a trafil do žŕdky. Puk si však dosledoval a napokon ho poslal za chrbát gólmana hostí. Do vedenia išli Banskobystričania v 15. min po Cebákovej strele z pravej strany a teči Paľova pred bránkou. Viac z hry mali domáci hokejisti, peknú akciu predviedli v 20. min Vartovník s Hamrákom, v šanci bol Paľov, ale Konrád ukázal reprezentačný zákrok. Dve sekundy pred prvým klaksónom sa dostal pred Šimonoviča na opačnej strane Hujsa, ale zoči - voči neuspel.

Aj v druhej tretine boli aktívnejší hráči HC 05. Divákov bavil najmä Tománek, ktorý v 21. min mieril z pravého kruhu do hornej žŕdky a o tri minúty neskôr sledoval puk v útoku, "obabral" Hájeka, no sám pred brankárom hostí neuspel. Slovan vyrovnal "zlepeným" gólom, keď sa na chvíľu udomácnil v útoku a pred bránkou dobiedzal Richard Huna - 2:2. Až potom hostia zvýšili úsilie i tempo a v 31. min musel po strele Hájeka spoza kruhu ukázať svoje schopnosti a kvalitu aj Šimonovič. Bratislavčania museli neraz nedovolene zastaviť kombinačných "baranov" a pykali v oslabení. Šechný mieril z kruhu medzi betóny Konráda, ktorý puk neudržal a Sýkora za jeho chrbtom nemal problém poslať svoj tím v 33. minúte do vedenia 3:2. Kombinačná hra HC 05 mohla sláviť gólový úspech aj v 37. min po Tománkovej prihrávke k Cuníkovi, tečovaný puk skackal pred odkrytou bránkou a následne ani Hudec z uhla nemal potrebné šťastie.

Aj tretie dejstvo bolo kvalitné na oboch stranách. V 44. min zamestnal Šimonoviča Buc. Na opačnej strane mohol skórovať v 47. min Tománek v presilovke, ktorý pred odkrytou bránkou zbytočne prihrával. Následne sa z protiútoku nepresadil Kuľha. Poisťujúci štvrtý gól strelil v 56. min v presilovke J. Sýkora, ktorý prekľučkoval pred Konráda a zblízka ho prekonal. Slovan pritlačil domácich iba v záverečnej minúte, ale nedokázal už zdramatizovať zápas.

Hlasy:
Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Som spokojný s výsledkom aj s predvedenou hrou. Zápas sme zvládli po všetkých stránkach, teda po fyzickej, mentálnej aj taktickej. Chlapcom musím poďakovať za perfektný výkon pred peknou kulisou. Nemám im čo vyčítať. Snáď to bol asi ich najlepší zápas v tejto sezóne. Aj keď hral druhý tím so siedmym, tabuľkový rozdiel nebolo na ľade cítiť. Slovan bol veľmi zdatný súper a mali sme čo robiť, aby sme ho porazili."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Myslím si, že zase rozhodli individuálne chyby. Viazne nám to v defenzíve, hlavne preberanie hráčov, vychádzanie z rohu. Zápas sme mali dobre rozohraný, ale za stavu 2:2, keď sa stretnutie lámalo, sme opäť spravili chybu. Musíme na týchto veciach pracovať. Za tri dni sa nedá všetko zmeniť, ale v zápase s Banskou Bystricou som videl aj dobré a pozitívne veci. Mrzia ma individuálne chyby, treba lepšie pozične hrať a nepúšťať súperových hráčov pred bránku. Dali sme im veľa priestoru."

MHC Mountfield - HK Nitra 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 9. A. Novotný (Galamboš) - 12. M. Štefanka (J. Polák, Spilar), 31. S. Saliji (Podstavek, T. Chrenko)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: A. Novotný 5 min + DKZ za napadnutie, Markovič (obaja MHC Mountfield) za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - P. Šefčík, Výleta, 1989 divákov

MHC Mountfield: Križan - Drgoň, P. Klepáč, A. Novotný, L. Matejka, Hriňa, I. Ďatelinka, Velebný - Appel, Juraj Faith, Macejka - Markovič, Važan, Galamboš - Rechtorík, M. Beran, Jabrocký - O. Mikula, Zeliska, Jonák
Nitra: Čiliak - Michal Novák, König, Fabian, Gabriš, Hlavačka, Ďurák, Bobček, J. Polák - Spilar, M. Štefanka, G. Saliji - S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek - Čaládi, M. Slovák, H. Ručkay - Uhnák, O. Štefanka, Štumpf

Súboj tradičných rivalov nepriniesol v prvej tretine veľa hokejovej krásy. Obe mužstvá síce bojovali, ale na ľade bolo veľa nepresností. O prvý vzruch sa postaral v 3. min Markovič, keď sa dostal v oslabení až pred Čiliaka. Po góle volala aj Jabrockého bekhendová strela, no aj tá našla Čiliaka pripraveného. V 9. min však nitrianskeho brankára nachytal na hruškách Novotný strelou od modrej čiary a domáci viedli 1:0. O dve minúty neskôr mal vyrovnanie na hokejke Podstavek, ale po závare pred martinskou bránkou neprekonal ležiaceho Križana. V 12. min to však "corgoňom" vyšlo. Polákovu strelu od modrej čiary Križan vyrazil pred neobsadeného Štefanku, ktorý pohodlne do prázdnej bránky vyrovnal - 1:1.

Ani po prestávke neprepol na vyšší rýchlostný stupeň žiaden zo súperov, a tak to naďalej bol len hokej priemernej úrovne. V 27. min vystrašil Jabrocký Čiliaka a o minútu neskôr ideálne našiel Chrenko na opačnej strane voľného Podstavka, ale jeho strela trafila iba pripraveného Križana. V polovici zápasu hrali hostia presilovku piatich proti trom a na skórovanie im stačilo 19 sekúnd, keď po kolotoči pred Križanovou bránkou poslal S. Saliji Nitru do jednogólového vedenia. O niekoľko sekúnd mali hráči spod Zobora znovu početnú výhodu o dvoch hráčov, ale tentoraz nenašli recept na Križana, ktorý v týchto momentoch držal svoje mužstvo nad vodou. V 33. min ležiac na ľade zázračne zdvihnutým betónom zneškodnil Fabianovu strelu do odkrytej časti bránky a vzápätí mal domáci gólman šťastie pri Čaládiho strele zblízka, ktorá tesne minula martinskú svätyňu. V 39. min sa na Čiliaka rútil sám Galamboš, ktorý však netrafil bránku.

Martinčania sa bez zraneného Urama trápili aj v tretej tretine. Najmä v presilovkách, v ktorých boli nebezpeční ako letný vánok. ´Kosačky´ s pribúdajúcimi minútami zvýšili tlak na Čiliakovu bránku, ale ten sa vo svojej premiére v nitrianskom drese neraz vyznamenal. V 49. min zasvietil jeho semafor po Appelovej strele. Hostia pozorne bránili a zároveň hrozili rýchlymi brejkmi. V 51. min nevyužili prečíslenie domácej obrany Ručkay ani Štefanka. V 57. min išiel na Križana osamotený Chrenko, ale domáci gólman sa prezentoval skvelým zákrokom. Na domácu škodu bol 115 sekúnd pred tretím klaksónom vylúčený Faith a potom o 38 sekúnd dostal päťminútový trest aj Novotný, takže Nitra záver dohrala v pohode a víťazstvo si už nedala vziať.

Hlasy:
Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): "V prvých dvoch tretinách sme podali slabý výkon. Zbytočným vylúčením na 10 min sa nám rozbila kompaktnosť jednotlivých pätiek. Dokázali sme síce vyrovnať, ale potom nám súper znovu ušiel na rozdiel jedného gólu. V tretej tretine sme si vytvorili tlak, ale znovu sme doplatili na nedisciplinovanosť v samom závere stretnutia, a preto sme sa nedostali ani k power-play."

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Bol to vyrovnaný zápas až do samého konca. Hralo sa hore-dole. Som rád, že sme prelomili smolu a dokázali sme zvíťaziť. Dali sme viac gólov ako súper, a to rozhodlo. V tretej tretine sme boli pod tlakom, ale náskok sme si udržali. Toto víťazstvo sme veľmi potrebovali. Brankár Čiliak podal spoľahlivý výkon."

Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Gól: 7. M. Hruška (T. Melichárek, Ölvecký), 23. Gašparovič (O. Ďuriš, M. Filo), 28. T. Melichárek (Pardavý, Ölvecký), 29. O. Ďuriš (Gašparovič, Koložváry) - 32. Hreus (V. Nemec, Dlouhý)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Smrek, Kalina, 2180 divákov

Trenčín: V. Kováč - M. Hruška, E. Bednár, Martin Chovan, Bolf, S. Tomko, Trefný - Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek - Tybor, Jánoš, R. Tvrdoň - Naurov, Vala, Koložváry - Gašparovič, O. Ďuriš, M. Filo - od 41. min L. Ružička

Žilina: M. Laco - Milovanovič, Heš, Ftorek, Rúfus, Krčula, Dlouhý, D. Devečka, Ďurkech - Drevenák, Palovčík, M. Kokavec - Hajnik, T. Troliga, Smotrila - V. Nemec, Hreus, Stupka - T. Oravec, Horský, Valášek
Zápasu chýbalo vyššie tempo, hra bola väčšinou nesúrodá a plná nepresností. Napriek tomu agilnejší domáci už do polovice stretnutia dokázali prakticky rozhodnúť o jeho víťazovi. Trenčín otvoril skóre v 7. min, keď obranca Hruška v úlohe falošného útočníka na dvakrát prestrelil brankára - 1:0.

Na začiatku druhej tretiny domáci v rozpätí necelých šiestich minút skórovali trikrát a vybudovali si bezpečný náskok. V 23. min zostali sami pred súperovým brankárom Ďuriš s Gašparovičom a druhý menovaný nezaváhal. Ďalšie dva góly dali Trenčania opakovanými strelami po neprehľadných situáciách pred žilinskou bránkou. V 32. min hosťujúci Hreus individuálnou akciou zužitkoval presilovku, no prevahu si na hokejkách naďalej udržiavali domáci, pretože Žiline chýbal dôraz a herná istota. V záverečnej časti sa už len dohrávalo, šance hostí sa neujali a domáci bez väčších ťažkostí ustrážili svoje zaslúžené víťazstvo.

Hlasy:
Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Tento prakticky šesťbodový zápas, navyše na domácom klzisku, sme nutne potrebovali vyhrať. Podarilo sa nám to aj preto, že sme boli po celý čas aktívnejší a naše víťazstvo sme mohli ešte aj prikrášliť. V tretej tretine mal síce súper šance, ale náš náskok sme dokázali ubrániť, takže za peknú hru môžem pochváliť celé naše mužstvo."

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "V úvodnej tretine sa hral obojstranne veľmi dobrý, rýchly a kombinačný hokej. V prostrednej tretine sme však prakticky prestali hrať, nedodržiavali sme náš herný systém a veľmi málo sme strieľali na súperovu bránku. Navyše sme urobili chyby, ktoré domáci dokázali využiť a hoci sme sa v tretej tretine ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, Trenčín víťazstvo dokázal ubrániť a musím povedať, že vyhral zaslúžene."

HK 36 Skalica - HC Košice 3:4 po sam. nájazdoch (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 3. R. Školiak (Gründling, T. Višňovský), 37. Kutálek (I. Jankovič, Šátek), 39. T. Višňovský (R. Školiak, Zálešák) - 3. D. Pašek (Marcel Haščák, Martin Frolík), 15. Michel Miklík (Vorel), 35. J. Tabaček (Kristek, P. Bartoš), rozhodujúci sam. nájazd P. Bartoš
Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brill, D. Konc - Bundil, Orolin, 1959 divákov

Skalica: Lakosil - M. Školiak, Gründling, I. Jankovič, Kloz, Kumstát, Jaborník, Magušin, Gula - Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - Lušňák, Mikušovič, J. Prokop - Štepán, J. Jurík, Konečný
Košice: J. Hudáček - Homer, J. Tabaček, Michal Grman, M. Šterbák, Šeda, Deyl, Slimák, Huba - Vorel, S. Gron, Michel Miklík - P. Bartoš, Jenčík, Dravecký - Andrašovský, Kristek, Tomík - D. Pašek, Martin Frolík, Marcel Haščák

V súboji dvoch útočne ladených mužstiev začali lepšie domáci. Strela skalického Gründlinga sa odrazila od zadného mantinelu priamo pred voľného Školiaka, pre ktorého už nebol problém poslať puk do bránky. Hostia odpovedali takmer okamžite, keď domáci obrancovia zabudli na Pašeka, a ten v brejku strelou pomedzi Lakosilove betóny vyrovnal. V 9. min sa strela Michala Školiaka odrazila od zadného mantinelu pred Reného Školiaka, no tentokrát nestihol namieriť do priestoru bránky. Hostí mohol poslať do vedenia P. Bartoš v samostatnom úniku si položil aj Lakosila, ale jeho zakončenie z uhla už nebolo presné. Neujala sa ani tvrdá strela Zálešáka, ktorá mierila presne do stredu bránky. Druhý gól sa tak podarilo dať napokon hosťom, keď Michela Miklíka nedokázali ubrániť ani štyria skalickí hráči, a ten z priestoru pred bránkou preloboval Lakosila.

Aj druhá tretina priniesla útočný hokej. Zvýšiť na rozdiel dvoch gólov mohol Vorel, ale jeho tvrdá strela opečiatkovala len žŕdku domácej bránky a následná dorážka toho istého hráča skončila na betónoch domáceho brankára. Následne mala Skalica výhodu takmer štvorminútovej presilovej hry o jedného hráča, no výraznejší tlak si nevytvorila a ojedinelé strelecké pokusy domácich pochytal J. Hudáček. Oveľa lepšie využili presilovú hru hostia, keď Tabačekovi sa síce strelecký pokus od modrej nevydaril podľa jeho predstáv, ale aj napriek tomu táto strela skončila za prekvapeným Lakosilom. Lakosila však napodobnil Hudáček, keď tak isto pustil Kutálkovu strelu od modrej za svoj chrbát. Domáci vyrovnali tesne pred záverom druhej tretiny, keď sa strela Reného Školiaka odrazila len k voľnému Višňovskému, pre ktorého už nebol žiaden problém poslať puk do bránky.

V 46. min sa dostal prvý útok domácich do troch veľmi sľubných šancí, ale J. Hudáček tentokrát ďalší puk za svoj chrbát nepustil. Domáci boli aj naďalej aktívnejší, skúšali to Zálešák i Kutálek, no bez úspechu a stav 3:3 vydržal až do konca riadneho hracieho času. V predĺžení mali domáci výhodu presilovej hry o jedného hráča, dobré šance mali Zálešák a Michal Školiak, no ani tieto Hudáčeka v bránke hostí neprekvapili. Rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých jediný gól dosiahol hosťujúci P. Bartoš a zabezpečil Košičanom bod navyše.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Bolo vidieť, že sa stretli dve mužstvá, ktorým sa v poslednej dobe darí. Prehrávali sme 1:3, no dokázali sme vyrovnať na 3:3 a toto považujem za kus dobrej roboty od mojich zverencov. V predĺžení sme mohli rozhodnúť, nestalo sa tak a keďže Košice boli nakoniec úspešnejšie v samostatných nájazdoch, gratulujem im k víťazstvu."

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Toto stretnutie ovplyvnilo zranenie dvoch našich hráčov na začiatku stretnutia. Vypracovali sme si síce náskok, no po nedohratých súbojoch sme ho stratili. Mali sme pridať štvrtý gól, rozhodnúť a upokojiť tak stretnutie. V nájazdoch sme uspeli, za čo som rád."

HK Poprad - HKm Zvolen 5:4 po predĺžení (2:0, 0:3, 2:1 - 1:0)
Góly: 8. Bartečko (J. Brejčák), 20. Lundberg (R. Suchý), 50. A. Lapšanský (Klouda, J. Kopecký), 55. J. Kopecký (A. Lapšanský), 62. A. Kroták - 26. V. Baláž (P. Pucher), 30. Škoda (J. Valach), 35. L. Čierny (Juraško), 57. L. Jurík (J. Valach, Záhorovský)
Vylúčení: 7:12 na 2 min, navyše: 37. J. Brejčák 5 min + DKZ za hrubosť, + 10 min za zhodenie rukavíc - 44. Bokroš 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - M. Valach, Gajan, 4025 divákov

Poprad: Melicherčík - J. Kasík, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák, Nádašdi, Dubaj, R. Rapáč - Škovira, Lundberg, Bartečko - L. Nagy, Kmiť, A. Kroták - J. Kopecký, Klouda, A. Lapšanský - Paločko, Mlynarovič, P. Svitana
Zvolen: Kristín - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Vosátko, Kučný - Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan - P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž - Škoda, L. Jurík, Záhorovský - Leskovjanský, Otčenáš, Zuzin

Zvolen pôsobil v prvej tretine pomerne bezzubým dojmom. V 5. min to na Kristína skúšal z pravého krídla Lapšanský, neuspel však rovnako ako o minútu na to Lundberg. Skóre otvoril pri signalizovanom vylúčení Bartečko, prehodil ponad Kristínov betón strelu Jána Brejčáka od modrej. V 15. min sa na bránku sám rútil Suchý, v zakončení však trestuhodne minul. V závere prvej tretiny zvýšil Lundberg v presilovke, keď podobne ako pri prvom góle dopravil do siete vyrazenú strelu Suchého od modrej.

V druhej tretine Zvolen zlepšil pohyb a dostával sa do šancí, v 25. min musel vytiahnuť Melicherčík betón, na opačnej strane v čistej šanci prestrelil bránu Jasečko. Z protiútoku Zvolen dokázal znížiť, Pucherovu prihrávku zužitkoval strelou do ľavého "vinkla" Baláž. V 28. min to skúšal z pravej strany neúspešne Leskovjanský, v 29. min v oslabení Bartečko švihom minul bránku. Zvolen dostal šancu vyrovnať v presilovke a aj ju využil, keď Škoda vymietol pavučinu aj z pravého "vinkla" Melicherčíkovej brány. Na prelome prvej a druhej polovice zápasu hral Poprad presilovku a Kristín čelil niekoľkým ranám od modrej, Lundberg vždy číhal pred bránkou na dorážky. V 34. min hrali hostia presilovku o dvoch, na konci kombinácie na jeden dotyk stál Melicherčík, o minútu na to už si ale nesiahol na strelu Čierneho od modrej. Zvolen mohol ešte zvyšovať Haščákom, Melicherčík sa ale stihol presunúť. V závere Ďaloga zmaril šancu na vyrovnanie z prečíslenia, keď nepustil Bartečkovu prihrávku na Kasíka.
V 43. min Kroták našiel na druhej strane Kopeckého, jeho bekhendové zakončenie ale minulo bránku, v 49. min bol už po Kloudovej prihrávke úspešný zblízka Lapšanský. Poprad sa znova dostal do vedenia, keď od modrej prekonal Kristína Kopecký, v 57. min ale vyrovnával šikovným tečom Valachovej strely Jurík. Stretnutie dospelo až do predĺženia, v ktorom rozhodol švihom spomedzi kruhov Kroták.

Hlasy:
Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): "Bolo to dramatické stretnutie, pre divákov prinieslo všetko, čo má hokej mať. Nás akurát mrzí, že tento zápas sme mali dobre rozohratý, viedli sme 2:0, no v druhej tretine nás časté vylučovania vyviedli z rytmu, dovolili sme súperovi vrátiť sa do stretnutia našou taktickou i osobnou nedisciplinovanosťou. V tretej tretine sa tím skonsolidoval, urobili sme všetko pre dosiahnutie víťazstva, chlapci v osobných súbojoch dreli, hrali na maximum. Arne Kroták vynikajúcou individuálnou akciou rozhodol o zaslúženom víťazstve.“

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Videli sme výborné stretnutie. Podľa mňa, ak by sa hrával taký hokej na všetkých štadiónoch na Slovensku, tak by určite chodilo viac divákov - tak ako chodí v Poprade. Môžeme len ticho závidieť popradské publikum. Na tomto úzkom klzisku sa nedá hrať veľmi kombinačne, je to o osobných súbojoch. Sme s bodom aj výkonom v Poprade veľmi spokojní.“