19. novembra 2010

Senica body Žiline nedarovala

FK Senica - MŠK Žilina 2:1 (0:0) Góly: 65. Jaroslav Diviš, 79. O. Smetana - 54. T. Oravec, ŽK: 37. Piroska, 63. Petrán - 33. S. Angelovič, 78. Pečalka, ...

bez nazvu MŠK ŽilinaFoto: SITA/APBRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) -

FK Senica - MŠK Žilina 2:1 (0:0)
Góly: 65. Jaroslav Diviš, 79. O. Smetana - 54. T. Oravec, ŽK: 37. Piroska, 63. Petrán - 33. S. Angelovič, 78. Pečalka, rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Kubačka, 1298 divákov

Senica: Bolek - Merzič, R. Pillár, Križko, Petrán (67. Martin Ďurica) - Wijlaars - Jaroslav Diviš (90.+ Juhász), T. Kóňa, Piroska, Lukšík - O. Smetana
Žilina: Dúbravka - S. Angelovič, Piaček, Pečalka, Gergel - Ľ. Guldan (82. Zošák) - Vladavič, Bello, Jež - T. Oravec, T. Majtán (75. Ceesay)

V šlágri kola privítali Záhoráci v poslednom jesennom domácom vystúpení suverénnu Žilinu. V úvode boli nebezpečnejší v útoku Seničania. V 4. min Lukšíkovu prízemnú strelu brankár Dúbravka kryl. V 11. min to skúšal zvnútra pokutového územia Piroska. Jeho strelu tečovali Žilinčania na rohový kop.

Po jeho zahratí Kóňom sa ocitol v sľubnej príležitosti stopér Pillár, no z dobrej pozície netrafil bránku. Potom sa v útoku presadili aj Žilinčania. V 16. min Majtán z ľavej strany z dobrej pozície vystrelil, no Bolek bol pozorný a loptu vyrazil. O dve minúty, po Bellovom centri, hlavičkoval Oravec z päťky vedľa. Druhá polovica úvodného dejstva sa odohrala prevažne v strede poľa. Zaujala ešte tvrdá strela Guldana z 28 m, lopta však letela tesne nad.

Aj v druhom polčase pokračoval zaujímavý duel. Domáci sa snažili, bojovali. V 53. min vystrelil na šmykľavom teréne Kóňa, ale brankár Dúbravka vyrazil loptu na rohový kop. O minútu neskôr sa dostali Žilinčania do vedenia po centri z pravej strany sa hlavou na päťke pri dvoch brániacich stopéroch presadil kanonier Oravec a otvoril skóre - 0:1. Domácich tento moment nepoložil, snažili sa o vyrovnanie. V 64. min zakončoval po rýchlom protiútoku T. Majtán, hlavou však mieril vedľa. Šťastné vyrovnanie priniesla 65. min. Po nakopnutom centri Jaroslava Diviša do päťky si neistý brankár Dúbravka loptu vrazil do vlastnej siete - 1:1. Záhorákov tento moment naštartoval.

Viac sa tlačili do útoku. Strhnúť vedenie na stranu domácich mohol v 72. min po Divišovom centri striedajúci Martin Ďurica, ale jeho hlavička smerovala tesne vedľa. Rozhodujúci gól zápasu priniesla 79. min. Po výborne zahratom priamom kope Martina Ďuricu sa hlavou presadil vysoký útočník Smetana a strhol vedenie na stranu Senice. V záverečných minútach dobre hrajúca domáca obrana nedovolila Žilinčanom dostať sa do gólovej šance, a tak Záhoráci získali veľmi cenný skalp majstra zo Žiliny, ktorý prehral v lige prvýkrát v tejto sezóne. Seničania navyše pred domácim publikom pretrhli šnúru štyroch stretnutí bez

Hlasy:
Stanislav Griga (tréner Senice): "Prvý polčas hrali obe mužstvá s dobrou taktikou, nikto nechcel urobiť chybu. Od prvého gólu bol futbal zaujímavejší. Nám pomohla brankárova chyba pri vyrovnávajúcom góle. Naši chlapci si začali veriť a dokázali, že Žilina sa dá zdolať. "

Pavel Hapal (tréner MŠK Žilina): "Na náročnom teréne sa hral dobrý zápas. Hrali sme svoju hru, Senica však dobre bránila. Napriek tomu sme išli do vedenia. Potom som si pripadal ako v zlom sne, všetky lopty sa odrážali k súperovi. Vyrovnávajúci gól sme dostali v momente, keď sme mali loptu pod kontrolou."