Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. februára 2019

Anjeli strážni A. Heribanovej majú 15 rokov, ponúknu špeciálny zostrihNa archívnej snímke Alena Heribanová.Zdieľať
Na archívnej snímke Alena Heribanová. Foto: TASR
Bratislava 13. februára (TASR) - Relácia Anjeli strážni Aleny Heribanovej oslavuje 15. narodeniny. Prvý rozhovor priniesla na televízne obrazovky v januári 2004. Pri tejto príležitosti odvysiela Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) v sobotu (16. 2.) o 20.10 h na Dvojke špeciálny zostrih relácie.


„Anjeli strážni otvorili srdcia vyše 500 skvelým osobnostiam z celého sveta. Spoznať ich vzácne životné osudy je tým najväčším bohatstvom, ktoré sme divákom mohli ponúknuť. Pri vzniku relácie stál určite ten najsilnejší anjel strážny a drží nad nami krídla už 15 rokov,“ povedala moderátorka a scenáristka Anjelov strážnych Alena Heribanová.

Podľa slov hovorkyne RTVS Eriky Rusnákovej tvorcovia doteraz v relácii predstavili viac ako 500 hostí a priniesli 7500 hodín rozhovorov. Ako ozrejmila, historicky prvým hosťom bol 13. januára 2004 herec Juraj Kukura.

Doplnila, že tolkšou navštívilo 500 mimoriadnych osobností, umelcov, lekárov, vedcov, športovcov a ďalších. "Hostia neprichádzali len zo Slovenska, ale aj blízkeho či vzdialenejšieho zahraničia," priblížila. Ako príklad uviedla rozhovory so skladateľom Enniom Morriconem, Francom Nerom, Susan Vega, Rickom Astleym, ale aj Bolkom Polívkom, Václavom Havlom, Veronikou Zuzulovou či Michalom Hudákom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žil medzi neandertálcami a modernými ľuďmi ešte ďalší typ pračloveka? Navštívte región Horná Nitra-Bojnice a zistite viac...
<< predchádzajúci článok
Islandský projekt KIASMOS a jeho DJ set emotívneho techna v MMC.

Anjeli strážni A. Heribanovej majú 15 rokov, ponúknu špeciálny zostrih - diskusné fórum čitateľov