Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. septembra 2023

Armáda postupuje v melitopoľskom smere, v Tokmaku bolo počuť výbuchyUkrajinská protiofenzíva v melitopoľskom smere postupne napreduje. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na oznámenie generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl. Ofenzíva ...Zdieľať
russia_ukraine_war_42432 676x451 25.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská protiofenzíva v melitopoľskom smere postupne napreduje. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na oznámenie generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl.

Ofenzíva pokračuje


„Obranné sily pokračujú v ofenzíve v sektore Melitopoľ. Naši obrancovia úspešne odrazili nepriateľské útoky pri Robotyne v Záporožskej oblasti,“ uvádza sa v správe.

Viac o téme: Vojna na UkrajineLegitímny starosta Melitopoľa Ivan Fedorov, ktorý od vypuknutia vojny z bezpečnostných dôvodov žije v exile, prostredníctvom Telegramu uviedol, že obyvatelia hlásili silné výbuchy v neďalekom Tokmaku. Nahral tiež zábery, ktoré tvrdili, že ukazujú „priamy zásah“ ruského pozorovateľského stanovišťa neďaleko Tokmaku.

Vstupná brána na Krym


Práve Tokmak tvorí dôležitú bariéru medzi ukrajinskými silami a mestom Melitopoľ, ktoré je vstupnou bránou na anektovaný Krym a dôležitým ruským tranzitným uzlom.


Ruské sily okupujú Melitopoľ s obrovským strategickým významom od začiatku vojny. Melitopoľ je jedno z mála ukrajinských miest, kde sa Rusom podarilo dosadiť vlastné vedenie.


Zdroj: SITA.sk - Armáda postupuje v melitopoľskom smere, v Tokmaku bolo počuť výbuchy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
XXVII. ročník Medzinárodného hudobného festivalu MUSICA NOBILIS prinesie hudbu na Spiš od 2. – 9. októbra 2023
<< predchádzajúci článok
OMV Slovensko rozvíja svoju stratégiu pre elektromobilitu