Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. októbra 2017

Armáda USA zadržala podozrivého v prípade útoku na ambasádu v BengházíChristopher StevensZdieľať
Christopher Stevens Foto: TASR/AP Photo
Washington 30. októbra (TASR) - Americké ozbrojené sily chytili militanta, ktorý pravdepodobne zohral dôležitú úlohu pri útoku na americký diplomatický komplex v líbyjskom Benghází v septembri 2012. Incident vtedy neprežil veľvyslanec USA v Líbyi Christopher Stevens a traja ďalší Američania. S odvolaním sa na amerického predstaviteľa o tom v pondelok informovala agentúra Reuters.


Nemenovaný zdroj uviedol, že členovia špeciálneho komanda americkej armády zadržali militanta počas operácie, ktorá sa uskutočnila v uplynulých dňoch v Líbyi, a prevážajú ho do Spojených štátov. Operácia špeciálnych amerických jednotiek sa konala na príkaz prezidenta Donalda Trumpa v spolupráci s medzinárodne uznanou vládou Líbye.

Agentúra AP v tejto súvislosti uviedla, že podľa zdroja z americkej vlády je týmto zadržaným militantom Mustafá al-Imám.

Americký prezident Trump v pondelok vyhlásil, že podozrivý militant v prípade útoku na diplomatický komplex v Benghází "bude postavený pred spravodlivosť".

Útok na americký konzulát v Benghází viedol k vyšetrovaniu a sérii vypočúvaní pred americkým Kongresom. Z výsledkov vyšetrovania vyplynulo mnoho pochybení a na ich základe sa spustilo tiež vyšetrovanie pôsobenia Hillary Clintonovej, ktorá bola v tom čase na poste ministerky zahraničných vecí. V súvislosti s touto kauzou okrem iného vyšlo na povrch, že Clintonová v tom čase používala súkromný e-mail na vybavovanie pracovných záležitostí.

Začiatkom októbra spustila americká prokuratúra proces s Líbyjčanom Ahmadom Abú Chattálom, podozrivým z organizovania tohto útoku. Chattál čakal na proces od roku 2014.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Utorok prinesie oblaky, vietor ale utíchne
<< predchádzajúci článok
Vlani nastal rekordný nárast množstva oxidu uhličitého v ovzduší

Armáda USA zadržala podozrivého v prípade útoku na ambasádu v Benghází - diskusné fórum čitateľov