29. decembra 2019

Arteta s Arsenalom neuspel ani na druhý pokus

Hráč Chelsea Tammy Abraham (hore), foto z archívu.

Hráč Chelsea Tammy Abraham (hore), foto z archívu. Foto: TASR/AP
Londýn 29. decembra (TASR) - Futbalisti Chelsea Londýn otočili nepriaznivý vývoj nedeľného duelu 20. kola anglickej Premier League a zvíťazili na pôde mestského rivala Arsenalu 2:1. "The Gunners" si tak pod vedením nového trénera Mikela Artetu nepripísali plný bodový zisk ani v druhom súboji za sebou.

Duel pritom "kanonieri" začali aktívnejšie. Už v 10. minúte sa dostali do vedenia zásluhou Pierra-Emericka Aubameyanga. Skóre sa zmenilo až v záverečnej desaťminútovke. V 83. minúte najskôr pri štandardnej situácii "The Blues" podbehol center brankár domácich Bernd Leno, ktorého chybu potrestal striedajúci Jorginho. Tri body pre zverencov Franka Lamparda zabezpečil o 4 minúty neskôr z protiútoku Tammy Abraham.