Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

17. marca 2023

Austrálčan prekonal svetový rekord, na vlnách bol dokopy cez 40 hodínJohnstonov cieľ bol dostať sa cez hranicu štyridsiatich hodín. Krátko po prekonaní Elsinovho zápisu uviedol, že ešte neskončil.Zdieľať
Austrálčan prekonal svetový rekord, na vlnách bol dokopy cez 40 hodín

Austrálčan Blake Johnston prekonal svetový rekord v nepretržitom surfovaní. Predošlý rekord držal Juhoafričan Josh Elsin s časom 30 hodín a 11 minút. Johnston strávil na pláži Cronulla v Sydney aj s krátkou prestávkou vyše 40 hodín.


Johnstonov cieľ bol dostať sa cez hranicu štyridsiatich hodín. Krátko po prekonaní Elsinovho zápisu uviedol, že ešte neskončil. "Stále mám prácu. Povedal som si, že pôjdem 40 hodín, takže ideme späť," citovala 40-ročného Johnstona agentúra DPA. Bývalý profesionálny surfista zvládol 500 vĺn. Výťažok v hodnote približne 17.000 amerických dolárov daruje nadácii pre mentálne zdravie mládeže, ktorá bola založená na pamiatku zosnulého austrálskeho snoubordistu Alexa Pullina. "Každý si zaslúži cítiť sa úžasne. Týmto spôsobom môžem surfovať s ľuďmi, spojiť komunitu a urobiť zmenu pre budúcnosť," dodal Johnston.

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Petra Vlhová vyhrala 1. kolo slalomu v andorrskom Soldeu
<< predchádzajúci článok
Európska liga: Hanckov Feyenoord vo štvrťfinále proti AS Rím, šláger United - Sevilla