08. februára 2021

Australian Open: Schmiedlová postúpila do 2. kola dvojhry

Slovenská dvojka prehrávala v prvom sete duelu s Hibiovou 3:5, no nezložila zbrane.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V úvodnom kole zdolala japonskú kvalifikantku Majo Hibiovú 7:6 (2), 6:4. Jej ďalšou súperkou bude v stredu nasadená dvadsaťsedmička Tunisanka Ons Jabeurová, ktorá zvíťazila nad Nemkou Andreou Petkovičovou 6:3, 3:6, 6:4.

Schmiedlová na Australian Open vyrovnala svoje singlové maximum z rokov 2014 a 2015. Zverenka trénera Petra Hubera sa dostala do hlavnej súťaže z pozície náhradníčky, v januárovom finále kvalifikácie v Dubaji podľahla Maďarke Timee Babosovej.

Slovenská dvojka prehrávala v prvom sete duelu s Hibiovou 3:5, no nezložila zbrane. Vyrovnala na 5:5, odvrátila štyri setbaly a vynútila si tajbrejk, v ktorom dominovala. V druhom dejstve si Schmiedlová vybudovala náskok 4:2 a v desiatom geme premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.