Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. januára 2020

Automobilky Hyundai a Kia investujú sto miliónov eur do britského start-upu ArrivalJuhokórejské automobilky Hyundai Motor Company a Kia Motors Corporation investujú 100 mil. eur do britského start-upu Arrival, ktorý sa špecializuje na produkciu elektrických vozidiel. Toto nové ...Zdieľať
kia hyundai 676x439 16.1.2020 (Webnoviny.sk) - Juhokórejské automobilky Hyundai Motor Company a Kia Motors Corporation investujú 100 mil. eur do britského start-upu Arrival, ktorý sa špecializuje na produkciu elektrických vozidiel.


Toto nové partnerstvo umožní "spoločný vývoj ekologicky priateľských dodávkových automobilov a iných produktov pre logistiku či firmy poskytujúce kyvadlovú dopravu". Informuje o tom portál cnbc.com.

Automobilka Hyundai do start-upu investuje 80 mil. eur a jej sesterská spoločnosť Kia prispieva 20 mil. eur. Spoločnosť Arrival vyvíja materiály, softvér a komponenty a jej prispôsobiteľná platforma sa môže adaptovať pre viaceré kategórie vozidiel.

"Táto investícia je súčasťou otvorenej stratégie inovácií realizovanej firmami Hyundai a Kia,” uviedol vo vyhlásení Youngcho Chi, šéf pre inovácie v automobilke Hyundai Motor Group.


Zdroj: Webnoviny.sk - Automobilky Hyundai a Kia investujú sto miliónov eur do britského start-upu Arrival © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žiadosť o odmietnutie Istanbulského dohovoru je útok na prezidentku, tvrdí politologička
<< predchádzajúci článok
Prezidentka Čaputová navštívila Trenčiansky kraj, primátor mesta Trenčín ju požiadal o pomoc

Automobilky Hyundai a Kia investujú sto miliónov eur do britského start-upu Arrival - diskusné fórum čitateľov