Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. apríla 2021

Autori textov pre deti a mládež sa môžu prihlásiť do súťaže ARTÚRUzávierka 13. ročníka, ktorý vyhlásili Bábkové divadlo Žilina (BDŽ) a Národné osvetové centrum, je 16. apríla 2021.Zdieľať
Autori textov pre deti a mládež sa môžu prihlásiť do súťaže ARTÚR

Profesionálni aj amatérski autori od 18 rokov sa môžu prihlásiť do súťaže pôvodných dramatických textov pre deti a mládež ARTÚR 2021. Uzávierka 13. ročníka, ktorý vyhlásili Bábkové divadlo Žilina (BDŽ) a Národné osvetové centrum, je 16. apríla 2021.


Cieľom súťaže je podľa dramaturga BDŽ Mateja Trubana poskytnúť priestor na vznik pôvodných dramatických textov a divadelných hier pre deti a mládež v slovenskom jazyku. "Súťažné texty vyhodnotí odborná porota. Kritériami sú pozoruhodná a vhodne zvolená téma pre deti a mládež, adekvátna veková vhodnosť a rozsah textu, snaha o dramatickú výstavbu a budovanie dramatických situácií, inovatívny a originálny prístup v tvorbe pre deti a mládež," uviedol Truban.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v rámci festivalu Bábková Žilina 2021. "Víťazný text ocenia finančnou odmenou vo výške 500 eur. Zároveň môže byť kedykoľvek počas nasledujúcich dvoch divadelných sezón inscenovaný na javisku BDŽ," dodal Truban.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Paul Simon predal svoj kompletný piesňový katalóg spoločnosti Sony
<< predchádzajúci článok
Rasťo Kopina zo skupiny Nocadeň: Nevieme, kedy sa vrátime na pódiá

Autori textov pre deti a mládež sa môžu prihlásiť do súťaže ARTÚR - diskusné fórum čitateľov