Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

20. júla 2006

Až 62 podnikom hrozí od TÚ SR pokuta do 10 mil. SkAž 62 podnikom hrozí od Telekomunikačného úradu SR (TÚ) pokuta do 10 mil. Sk za nezaslanie údajov potrebných na vydanie platobného výmeru za poskytovanie sietí a služieb. “Úrad verejne vyzýva ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. júla (WEBNOVINY) - Až 62 podnikom hrozí od Telekomunikačného úradu SR (TÚ) pokuta do 10 mil. Sk za nezaslanie údajov potrebných na vydanie platobného výmeru za poskytovanie sietí a služieb. “Úrad verejne vyzýva podniky, ktoré napriek výzve nezaslali potrebné údaje, aby tak bezodkladne urobili,“ vyhlásil hovorca TÚ Roman Vavro. Ako ďalej upozornil, 20 podnikov výzvu neprevzalo na pošte, prípadne bol adresát neznámy, podľa zákona sa však považujú výzvy za doručené.

Podľa všeobecného povolenia na poskytovanie elektronických komunikačných sietí a služieb sú podniky v termíne do 10. apríla každého roku povinné zasielať úradu podklady potrebné na vydanie platobného výmeru a následne zaplatiť administratívne úhrady. Podniky, ktoré sú povinné vykonať audit, majú túto povinnosť posunutú do 10. júla.

V máji 2006 TÚ SR zaslal 532 podnikom výzvu, aby si splnili povinnosti. K 19. júlu 2006 zareagovalo 460 podnikov a 62 nezareagovalo, 85 podnikov zároveň deklarovalo, že nemali za rok 2005 žiadne tržby. Išlo najmä o obecné úrady, ktoré prevádzkujú káblovú televíziu, ale poplatky vyberajú len na údržbu a odvody povinných poplatkov. Ďalších 227 podnikov je povinných zaplatiť len najnižšiu úhradu tisíc korún, lebo u nich 0,08 % z ročného obratu z poskytovania sietí, služieb alebo sietí a služieb nepresiahlo tisíc korún. Povinnosť zaslať údaje potrebné na vydanie platobného výmeru za poskytovanie sietí a služieb malo celkom 624 podnikov.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Český Vodafone zastavil výstavbu siete UMTS kvôli nákladom
<< predchádzajúci článok
Tento rok pomáhajú skauti pri odstraňovaní kalamity v Tatrách