Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

27. októbra 2021

Až na doraz: Škola šmyku vám ukáže limity a zlepší prácu za volantomNa Slovensku sa za uplynulý rok udialo takmer 12-tisíc nehôd, väčšina z nich našťastie nebola nezávažná. Mnohým nehodám sa však dá predchádzať. Ako? Stačí potrénovať šoférske schopnosti počas školy šmyku.Zdieľať
Až na doraz: Škola šmyku vám ukáže limity a zlepší prácu za volantom

 

Najväčšie percento nehôd majú na svedomí šoféri-nováčikovia. Ani kilometrami ošľahaný šofér ale nemusí reagovať v krízovej situácii správne. Čo robiť, keď sa dostanete do šmyku alebo stratíte kontrolu nad vozidlom pri aquaplaningu? Presne to vás naučí škola šmyku, počas ktorej si vyskúšate, čo za volantom dokážete a čo ešte nie. Pretože je rozhodne lepšie spoznať svoje limity na cvičisku než potom na bojisku.

Najprv teória, potom prax

Než si na kurze bezpečnej jazdy sadnete za volant (najlepšie svojho auta), čaká vás trochu teórie. Nie je na škodu pripomenúť si zásady bezpečnej jazdy a prebrať na papieri rôzne situácie, ktoré môžu nastať v premávke. Aké sú druhy šmyku a ako ich riešiť? Ako veľmi predĺži dážď brzdnú dráhu? A čo ak nestihnete zastaviť pred prekážkou a musíte sa jej vyhnúť?

Realistické simulácie krízových situácií na polygóne

Kde inde si lepšie vyskúšať prax než na modernom polygóne, ktorý verne simuluje mokrú a zamrznutú vozovku aj ďalšie zákernosti, na ktoré môžete počas šoférovania natrafiť? Zatiaľ čo budete sedieť za volantom, inštruktor s vami bude v kontakte cez vysielačku. Povie vám, kde robíte chybu a ako na to ísť lepšie. Počas kurzu budete mať dostatok času na nacvičenie si správnych reakcií.

Škola šmyku môže byť aj zábavná

Spája sa vám škola šmyku len s vodičmi začiatočníkmi? Nie je to tak. Mnoho kurzov sa zameriava nielen na klasické krízové situácie v bežnej premávke, ale aj na chuťovky. So svojím autom si pokojne môžete pod vedením inštruktora urobiť otočku o 360 stupňov alebo si dosýtosti užiť driftovanie. Naučiť sa rezať zákruty šmykom znie ako pomerne praktická zábava.

Škola šmyku s názvom Gangster je skvelý zážitok pre vodičov všetkých vekových kategórií, a preto sa perfektne hodí aj ako originálny darček na narodeniny či na Vianoce.

Škola šmyku môže byť aj zábavná

Škola bezpečnej jazdy aj pre ostrieľaných vodičov

Mnoho ostrieľaných vodičov sa cíti na diaľnici ako doma a myslia si, že s nazbieranými kilometrami sa zvyšuje aj ich bezpečnosť. Nikdy však neviete, aká prekážka sa môže objaviť alebo či pred vami niekto prudko nezabrzdí a budete musieť rýchlo zareagovať.

Aj pre takéto prípady existuje škola bezpečnej jazdy, počas ktorej si natrénujete rôzne uhýbacie manévre a získate plnú kontrolu nad vozidlom aj pri vysokej rýchlosti.

Chcete sa so svojím autom lepšie zžiť? Škola šmyku posunie vaše šoférske schopnosti o kilometre ďalej. Výbornú školu šmyku nájdete v Trenčíne alebo v rakúskom meste Pachfurth, kde vyučujú Slováci. Poprípade darujte školu šmyku ako darček, oslávenec sa iste poteší.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Komédia Šťastný nový rok sa dočkala pokračovania
<< predchádzajúci článok
Astronómovia pravdepodobne objavili prvú planétu mimo našej galaxie