Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. marca 2006

Barroso odsúdil ekonomický nacionalizmus v úniiEurópske vlády nesmú blokovať prevzatia kľúčových spoločností a miesto toho by sa mali zamerať na reformy podporujúce hospodársky rast, vyhlásil to v stredu predseda Európskej komisie José ...Zdieľať

ŠTRASBURG 15. marca (WN/SITA/Reuters) - Európske vlády nesmú blokovať prevzatia kľúčových spoločností a miesto toho by sa mali zamerať na reformy podporujúce hospodársky rast, vyhlásil to v stredu predseda Európskej komisie José Manuel Barroso. "Ekonomickým nacionalizmom nevybudujeme Európu budúcnosti," vyhlásil Barroso v prejave pred Európskym parlamentom na tému, ako urobiť Európsku úniu (EÚ) viac konkurencieschopnú v podmienkach svetovej ekonomiky. Barroso reagoval na sériu ponúk na cezhraničné prevzatia a následné kontroverzné kroky francúzskej, španielskej a poľskej vlády na ich zablokovanie. Predseda Európskej komisie apeloval na členské štáty EÚ, aby nestavali prekážky takýmto transakciám.

Barroso ďalej vyzval vrcholných predstaviteľov členských štátov únie, aby na najbližšom stretnutí Európskej rady v Bruseli pokračovali v reformách. "Európska rada musí na budúci týždeň prijať záväzok na zrýchlenie rastu a zlepšenie pracovného trhu," vyhlásil Barroso. Podľa neho je teraz čas na prijatie dlho odkladaných reforiem, ktoré by posilnili konkurencieschopnosť EÚ, a to vrátane reforiem pracovného trhu, ktoré v mnohých štátoch narážajú na odpor odborových organizácií. Summit Európskej rady, na ktorom sa stretnú najvyšší politickí predstavitelia 25 členských štátov bloku, sa uskutoční 23. a 24. marca v Bruseli.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Wanda Hrycová má záujem o riaditeľský post v SND
<< predchádzajúci článok
Ťažba zlata v lokalite Šturec v Kremnici prijímaná negatívne

Barroso odsúdil ekonomický nacionalizmus v únii - diskusné fórum čitateľov

Necenzurovane informacie16.3. 7:08:54