07. decembra 2006

BASKETBAL-EP: Košičanky prehrali v Moskve o sedem bodov

Basketbalistky K Cero V.O.D.S. Košice prehrali vo svojom piatom vystúpení v základnej I-skupine Európskeho pohára FIBA vo štvrtok v Moskve s favorizovaným celkom Dinama 59:66 (29:31). Zverenkyne trénera ...

KOŠICE 7. decembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky K Cero V.O.D.S. Košice prehrali vo svojom piatom vystúpení v základnej I-skupine Európskeho pohára FIBA vo štvrtok v Moskve s favorizovaným celkom Dinama 59:66 (29:31). Zverenkyne trénera Vladimíra Karnaya tak naďalej ostávajú krôčik od zabezpečenia definitívnej účasti v šestnásťfinále tejto európskej pohárovej súťaže. Moskovčanky začali duel výborne, v 2. min viedli už 8:0, no Košičanky sa rýchle spamätali a šnúrou deviatich bodov v rade otočili v 4. min na 9:8 vo svoj prospech. V tej chvíli prebrali opraty zápasu a v 12. min dokonca viedli 22:12. Postupne sa však začal presadzovať domáci favorit celej súťaže a do polčasu otočil stav na 31:29 vo svoj prospech. Aj keď sa slovenský majster aj naďalej snažil a bojoval, Dinamo už do konca duelu udržiavalo svoje vedenie a v záverečnej časti ho dokonca zvýšilo na konečný rozdiel 7 bodov.

Dinamo Moskva - K Cero V.O.D.S. Košice 66:59 (12:16, 19:13, 20:18, 15:12)

Najviac bodov Dinama: Brunsonová a Jekabsone po 13, Martinezová 12

Zostava a body K Cero: Jalčová 17, McCarvilleová 12 + 12 doskokov, Mazzanteová 10, Branzovová 9 + 10 doskokov, Číkošová 5 (Michulková 4, Barényiová 2, Růžičková, Jurčenková)

Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok nedokázali dotiahnuť do víťazného konca dobre rozohraný duel 5. kola skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA a podľahli v Orenburgu domácej Nadežde 74:85 (38:36). Zverenkyne trénera Mariana Svobodu tak o účasť v ďalšej fáze EP budú musieť zabojovať o týždeň v stredu 13. decembra v Chorvátsku v záverečnom dueli L-skupiny proti Gospiču. V Rusku mali Ružomberčanky výborný vstup do zápasu a po šestnásťbodovej šnúre viedli v 5. minúte 16:2. O dve minúty narástol ich náskok až na maximálnych 17 bodov (21:4), lenže vtedy sa domáce prebudili a do konca prvej štvrtiny znížili na 11:25. Zásluhou zlepšenej streľby i obrany prehrávali hráčky Orenburgu po I. polčase už iba o dva body - 36:68. K definitívnemu obratu vo vývoji skóre došlo v úvode tretej časti hry a od 24. min si domáce postupne vytvorili rozhodujúci náskok, ktorý udržali až do záverečného klaksónu.