13. marca 2010

Bayern opäť na čele

V sobotňajšom zápase 26. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy - rozstrieľal obhajca prvenstva VfL Wolfsburg Borussiu Mönchengladbach na jej ihrisku 4:0. Po ...

LONDÝN 13. marca (WEBNOVINY) - V sobotňajšom zápase 26. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy - rozstrieľal obhajca prvenstva VfL Wolfsburg Borussiu Mönchengladbach na jej ihrisku 4:0. Po prvom polčase to pritom na veľký debakel domácich vôbec nevyzeralo, skóre duelu otvoril Misimovič v 41. min, po zmene strán sa však dvakrát presadil Edin Džeko a jeden gól pridal i Gentner. V drese VfL odohral celý duel slovenský reprezentant Peter Pekarík. Na čelo priebežnej tabuľky sa však vďaka vydretému víťazstvu nad Freiburgom 2:1 vrátil Bayern Mníchov. Freiburg od 31. min po zásahu Makiadiho vyhrával 1:0, v závere duelu si však slovo vypýtal Arjen Robben, ktorý v 76. min z priameho kopu najprv vyrovnal a v 83. min z pokutového naklonil misky váh na stranu Bayernu. Borussia Dortmund bez problémov zvíťazila v Bochume 4:1, slovenský kanonier v službách domáceho tímu Stanislav Šesták hral do 82. minúty. Z troch bodov sa naopak môže radovať Ján Ďurica, ktorého Hannover si s Eintrachtom Frankfurt poradil rozdielom jediného gólu 2:1 a slovenský stopér odohral plných 90 minút. Dôležité tri body si do tabuľky pripísal aj Norimberg, ktorý Herthu Berlín zdolal 2:1, Marek Mintál obliekajúci si dres Norimbergu však stretnutie presedel iba na lavičke náhradníkov. Mainz potešil svojich fanúšikov víťazstvom 1:0 nad Kolínom, Radoslav Zabavník i Miroslav Karhan odohrali za domáce mužstvo celý duel, druhý menovaný dostal v 68. min žltú kartu.

Výsledky sobotňajších duelov 26. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy:

Bochum - Borussia Dortmund 1:4 (0:2)
Góly: 53. Holtby - 18. Kehl, 27. Zidan, 74. a 77. Barrios, ČK: 33. Marič (Bochum), 30 748 divákov
Stanislav Šesták (Bochum) hral do 82. min

Hannover - Eintracht Frankfurt 2:1 (1:1)
Góly: 13. Andreasen, 57. Pinto - 45. Halil Altintop, ČK: 54. Teber, 90. M. Franz (Frankfurt), 38 000 divákov
Ján Ďurica (Hannover) odohral celý duel

Hertha Berlín - 1. FC Norimberg 1:2 (1:0)
Góly: 36. Gekas - 61. Bunjaku, 90. Charisteas, 50 000 divákov
Marek Mintál (Norimberg) sedel iba na lavičke náhradníkov

Mainz - 1. FC Kolín 1:0 (0:0)
Gól: 57. Schűrrle, ČK: 27. Bancé (Mainz), 20 000 divákov
Radoslav Zabavnik odohral celý duel, Miroslav Karhan (obaja Mainz) odohral celý duel a v 68. min dostal žltú kartu

Anglicko

V úvodnom sobotňajšom stretnutí 29. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže si Tottenham poradil pred domácimi divákmi s Blackburnom 3:1. Skóre duelu v 45. minúte otvoril Jermaine Defoe, ku ktorému sa po zmene strán dvoma zásahmi pridal Roman Pavľučenko, čestný gól Blackburnu vsietil v 80. min Samba. Na čelo priebežnej tabuľky sa prepracovala FC Chelsea, ktorá si v londýnskom derby s West Hamom United poradila 4:1. Takmer však zaváhal Arsenal Londýn, ktorý nad Hull City po dráme vyhral najtesnejším rozdielom 2:1. Ako prvý sa síce v 14. min presadil Andrej Aršavin, ťahúň ofenzívy "The Gunners", no už v 28. min pokutový kop využil Bullad. Zverenci Arséna Wengera mali od 45. min početnú výhodu, po druhej žltej karte totiž pod sprchy predčasne putoval Boateng, no o rozdielový gól sa až v 90. min postaral Nicklas Bendtner. Arsenal je o skóre druhý, oproti Chelsea však má o jeden odohratý zápas viac. Bolton rozstrieľal Wigan Athletic 4:0. Slovenský reprezentant Vladimír Weiss ml., ktorý je ako kmeňový hráč Manchestru City na polročnom hosťovaní v Boltone, sa na ihrisko dostal v 72. minúte.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 29. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže - Premier League:

Tottenham Hotspur - Blackburn Rovers 3:1 (1:0)
Góly: 45. Defoe, 55. a 85. Pavľučenko - 80. Samba, 35 474 divákov

Birmingham City - Everton 2:2 (1:2)
Góly: 26. C. Jerome, 52. Gardner - 19. Anichebe, 22. A. Yakubu, 24 579

Bolton Wanderers - Wigan Athletic 4:0 (1:0)
Góly: 10. Elmander, 48. K. Davies (z 11 m), 53. Muamba, 69. M. Taylor, 20 053 divákov
Vladimír Weiss ml. (Bolton) hral od 72. min

Burnley - Wolverhampton Wanderers 1:2 (0:1)
Góly: 73. S. Thompson - 26. Jarvis, 47. Carlisle (vlastný), 21 217 divákov

Chelsea - West Ham United 4:1 (1:1)
Góly: 16. Alex, 56. a 90. D. Drogba, 77. Malouda - 30. S. Parker, 41 755 divákov
Stoke City - Aston Villa 0:0
27 598 divákov

Hull City - Arsenal Londýn 1:2 (1:1)
Góly: 28. Bullard (z pok. kopu) - 14. Aršavin, 90. Bendtner, ČK: 45. G. Boateng (Hull City), 25 023 divákov

Francúzsko

Líder tabuľky najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 Bordeaux v sobotňajšom zápase 28. kola iba remizoval s AS Monaco 0:0. Šancu prepracovať sa do čela nevyužil Montpellier, ktorý doma s Auxerre uhral nerozhodný výsledok 1:1. Darilo sa naopak hráčom tímu Paríž Saint Germain, ktorý Sochaux vyprevadili s výpraskom 4:1. Lyon so Saint Etienne remizoval 1:1.

Súhrn výsledkov sobotňajších duelov 28. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže - Ligue 1:

Paríž Saint Germain - Sochaux 4:1 (3:0)
Góly: 17. Hoarau, 18., 35. a 70. Erdinc - 64. Boudebouz (z pok. kopu), 25 000 divákov

Španielsko

V úvodnom zápase sobotňajšieho programu 26. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže zvíťazilo Getafe na vlastnom štadióne nad Mallorcou 3:0. Hostia si nádej na dobrý výsledok uchovávali takmer až do konca stretnutia - skóre duelu síce v 32. min otvoril Parejo, no ďalšie góly Getafe pridalo až v 80. a 85. min, keď sa presadil najprv Miku a neskôr výhodu pokutového kopu využil Manu. V druhom zápase remizoval Gijón s Athletic Bilbao 0:0.

Výsledky:
Getafe - Mallorca 3:0 (1:0)
Góly: 32. Parejo, 80. Miku, 85. Manu (z pok. kopu), ČK: 84. Nunes (Mallorca), 15 810 divákov

8761 divákov
Štefan Senecký odchytal celý duel, Matej Krajčík odohral celý zápas, Peter Grajciar (všetci Slavia) odohral celý zápas - Matej Siva (Teplice) odohral celý zápas a v 60. Min dostal žltú kartu.

Rakúsko

Salzburg - Kapfenberg 1:0 - Dušan Švento (Salzburg) hral do 90. minúty
Ried - Mattersburg 3:0
Wiener Neustadt - Sturm Graz 0:0 - Peter Hlinka (Sturm Graz) odohral celý zápas a v 42. minúte dostal žltú kartu