13. marca 2010

Štvrťfinálové zápasy play-off Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov sobotňajších prvých štvrťfinálových stretnutí najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Slovnaft extraligy 2009/2010: HC Slovan ...

BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších prvých štvrťfinálových stretnutí najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Slovnaft extraligy 2009/2010:

HC Slovan Bratislava - HKm Zvolen 8:2 (3:0, 3:0, 2:2) - stav série: 1:0
Góly: 8. Sersen (Vaic), 15. Kuľha (J. Kováčik), 15. S. Hudec (Róbert Huna, A. Nedorost), 29. Vaic (Lažo, Sersen), 33. D. Skokan (Kuľha, Demel), 40. Róbert Huna (Tesařík, A. Nedorost), 42. Lažo (Vaic, Lipiansky), 54. Kuľha (Vaic, Hujsa) - 49. L. Čierny (P. Pucher), 59. Juraško (P. Pucher)
Vylúčení: 4:9 na 2 min, navyše V. Urban (Zvolen) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Višňovský - Stano, Bundil, 2 617 divákov

Slovan: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Štajnoch, Sersen, Tesařík, S. Hudec, Tulupov- Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna - D. Skokan, L. Hudáček, M. Bakoš
Zvolen: Kristín - L. Čierny, Juraško, J. Valach, Pikkarainen, Cebák, V. Urban, Hraško, J. Suchý - Zd. Nedvěd, P. Pucher, Michal Chovan - P. Barinka, M. Jurík, Šimurda - J. Kopecký, P. Szabo, Marek Haščák - V. Baláž, Kóňa, Otčenáš

Po úvodnom oťukávaní sa ako prvý zahrozili hostia, keď sa v 5. min ocitol Pucher sám pred Konrádom. V 8. mi zavreli domáci Zvolen do jeho obrannej tretiny, Sersenova prvá strela od modrej skončila na brániacom Zvolenčanovi, no druhá si už našla cestu do Kristínovej siete. Tlak Slovana pokračoval a hostia sa bránili len za cenu faulov. V 15. min sedeli na trestnej lavici Valach a Čierny a domáci sa presadili po obliehaní Kristínovej bránky opäť od modrej čiary po tvrdej strele Kuľhu. O 34 sekúnd využili aj presilovku o jedného hráča opäť po strele z diaľky, tentoraz z hokejky Hudeca.

Aj v druhej tretine na ľade dominoval Slovan a hostia nedokázali nájsť žiadnu protizbraň. V 29. min sa na Lažovu prihrávku pred bránku výborne uvoľnil Vaic a zvýšil na 4:0. O 4 min neskôr využili domáci fakt, že Cebák zostal bez hokejky a po Kuľhovej prihrávke do odkrytej bránky zvyšoval Skokan. Gólovú bodku za druhou tretinou dal 41 sekúnd pred klaksónom Róbert Huna, potom ako Slovanisti dokonale využili prečíslenie, keď pri mantinely ležal zranený Hraško.

V záverečnej tretine sa na obraze hry nič nezmenilo. V 42. min pri Šimurdovom vylúčení mal Lažo medzi kruhmi čas spracovať prihrávku, zamieriť, vystreliť a zvýšiť na sedemgólový rozdiel. Dočkali sa aj hostia, v 49. min L. Čierny potrestal za 9 sekúnd zbytočné Hudáčkovo extempore. O 5 minút opäť inkasoval Kristín aj po ôsmykrát, keď sa presadil Kuľha. Gólovú bodku dali za stretnutím v predposlednej minúte hosťujúci Juraško. Slovan vedie v štvrťfinálovej sérii proti Zvolenu 1:0 na zápasy. Ďalšie stretnutie sa hrá opäť v Bratislave v nedeľu o 18.00 h.

Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Slovana Bratislava): "Tri naše góly v presilovkách rozhodli zápas. Strelecky sa nám dnes darilo. Treba krotiť eufóriu. Zajtra je iný deň, začína sa od nuly. Nám stačí zajtra vyhrať aj o gól. Najdôležitejšie je zvíťaziť v oboch domácich zápasoch."
Ernest Bokroš (tréner HKm Zvolen): "Musím priznať, že sme nepredviedli vôbec nič. Toľko presiloviek darovaných Slovanu našou nedisciplinovanosťou, to nemáme šancu doma hrať. Upozorňovali sme hráčov, aké ma Slovan presilovky, že je najlepší v lige v ich premieňaní. Tam sa to všetko zlomilo. V podvedomí hráčov je, že keď vysoko prehrávajú, už sa šetria na ďalší zápas. Som sklamaný prístupom aj výkonom mnohých hráčov. Nevidel som emócie, korčuľovanie, nasadenie, ktoré majú byť v play-off."

HC'05 Banská Bystrica - HK K-Cero Nitra 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1) - stav série 0:1
Góly: 6. Pardavý (Frühauf, Bulík), 7. Frühauf (Pardavý, Bulík), 23. Biro (M. Hlinka) - 5. Kmeč (M. Štefanka), 24. M. Slovák (M. Kováčik, Jass), 47. M. Kováčik (M. Slovák, Čaládi), rozh. sam. nájazd S. Saliji.
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Halecký - Gajan, V. Snášel, 3289 divákov

B. Bystrica: I. Petrík - Frühauf, Bauer, Vizváry, Vantroba, Kolba, Biro, Bambúch, Paľov - Tománek, Bulík, Pardavý - Rumpel, Češík, Kútny - Padělek, M. Hlinka, Drotár - Dian, Ľ. Sabol, Liščák
Nitra: Lakosil - Širokovs, Jass, Ďurák, Špelda, Rais, Vlk, Ďurkech, od 41. König - M. Slovák, M. Kováčik, Čaládi - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - Gráčik, M. Štefanka, Kmeč - Šinkovič, M. Novák, M. Románek

Na banskobystrickom ľade hrali domáci viac bojovne. Obe mužstvá si uvedomovali dôležitosť zápasu a preto diváci veľa vyložených šancí nevideli. Prvú mali hostia v 5. min, keď Gráčik zblízka neprekonal Petríka. Následne však Nitrania vyhrali buly Štefankom a Kmeč spoza pravého kruhu technickou strelou otvoril skóre. Hokejisti spod Zobora neboli vo vedení dlho, pretože o 70 sekúnd neskôr domáci využili presilovku, keď po Frühaufovej prihrávke vyrovnal Pardavý. Vzápätí sa domáci dokonca dostali do vedenia, keď tentoraz využili presilovku o dvoch hráčov. Na Frühaufovu tvrdú strelu od modrej čiary pri clonení Kútneho Lakosil nemal nárok - 2:1. Hostia však neskladali zbrane a vyrovnanie mal na hokejke S. Saliji, keď najprv H. Ručkay neprekonal Petríka a Salijimu chýbali centimetre, aby dorazil puk za domáceho gólmana.

Pred začiatkom druhej tretiny sa domáci klub rozlúčil s Vladimírom Országhom, ktorý ukončil svoju profesionálnu kariéru. Domáci sa naštartovali na víťaznú vlnu v 23. min. Najprv Tománek zblízka neskóroval, avšak o pár sekúnd neskôr po vyhratom buly Hlinku prekonal Lakosila nahodeným pukom Biro. Nitrania dokázali znížiť už o 78 sekúnd, keď sa domáci obranca Bauer pokĺzol a protiútok využil M. Slovák, ktorý si nakorčuľoval pred Petríka a poslal puk pod hornú žŕdku. V polovici zápasu nevyužili hostia dve presilovky o dvoch hráčov, prvú v trvaní 16 sekúnd a druhú 38-sekundovú. Šancí veľa nebolo, skóre mohol prepisovať až v 39. min Pardavý, ktorý obkorčuľoval nitriansku bránku, ale zoči-voči Lakosila neprekonal.

Tretia tretina bola oveľa živšia. Na jej začiatku sa dostal do dobrej šance Rumpel, ale Lakosila neprekonal. Nitrania dobre bránili stredné pásmo. V 46. min sa Hlinka predral až pred Lakosila, ale neskoro vystrelil. O minútu neskôr preveril nitrianskeho gólmana v oslabení z ľavého kruhu Pardavý. Hostia nakoniec presilovku využili, keď Slovák našiel Kováčika a ten sa pred Petríkom nemýlil - 3:3. V 53. min mali možnosť ísť do vedenia znova domáci, po Hlinkovej sa však z dorážky nepresadil Drotár a následne na opačnej strane vychytal Vlka Petrík. Najväčšiu šancu tretiny mal v 56. min H. Ručkay, v presilovke hostí však zblízka svoju šancu zahodil. Bystričania mohli v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď Češík 30 sekúnd pred koncom neposlal puk za Lakosilov chrbát.
V predĺžení nevyužili domáci hokejisti presilovku 4 proti 3, v ktorej mali šance Frühauf, Tománek a Hlinka. Rozhodovalo sa samostatných nájazdoch. V prvej sérii bol úspešný domáci Bulík, v druhej však hostia vyrovnali a v záverečnej rozhodol S. Saliji o víťazstve Nitry.

Hlasy:
Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Z našej strany to bol viac boj ako hra, pri pohodlnom náskoku 3:1 sme mali zápas už len dohrať. Súper však zvýšil aktivitu, začali sme robiť chyby a dovolili sme mu vyrovnať. Nevytvorili sme si dostatočný tlak na to, že sme hrali doma. V predĺžení a posledných 10 minút bol súper lepši, žiaľ samostatné nájazdy nám nevyšli, hoci sa nám v nich počas sezóny darilo. Prehra nás mrzí a bolí, chceli sme prvý zápas vyhrať. Musíme však zdvihnúť hlavy a zajtra sa pokúsiť vyrovnať stav série."
Peter Oremus (tréner Nitry): "Diváci na štadióne a pri televíznych obrazovkách mohli vidieť všetko. Boli tam góly, nasadenie i tvrdé zákroky. Náš výkon gradoval až do predĺženia, hráči dodržiavali veci, ktoré sme si povedali pred zápasom. Výsledok ma teší a chceme na to nadviazať aj v zajtrajšom druhom zápase."