30. novembra 2019

Beh na lyžiach: Johaugová triumfovala na 10 km klasicky

Nórska bežkyňa Therese Johaugová, archívne foto.

Nórska bežkyňa Therese Johaugová, archívne foto. Foto: TASR/AP
Ruka 30. novembra (TASR) - Nórka Therese Johaugová suverénne triumfovala v pretekoch žien na 10 km klasicky v rámci podujatia Svetového pohára v behu na lyžiach. Vo fínskom stredisku Ruka zvíťazila s náskokom 30,1 sekundy pred Fínkou Kristou Parmakoskiovou, na pódiu ich doplnila Ruska Natalia Nepriajevová (+44,4). Slovenská reprezentantka Alena Procházková obsadila 70. miesto, za víťazkou zaostala o 3:10,6 minúty.

Johaugová v pretekoch jasne dominovala, iba na prvom medzičase po 1200 metroch bola druhá za Švédkou Fridou Karlssonovou, na ďalších medzičasoch už viedla a postupne si budovala svoj náskok. Nepriajevovová v cieli tesne odsunula obrovské české prekvapenie, Kateřina Razýmová napokon skončila na piatej priečke (+46,7), čo je jej najlepšie umiestnenie v kariére.

O 11:30 sú v Ruke na programe preteky mužov na 15 km klasicky, na štarte je aj slovenský reprezentant Ján Koristek.