Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2011

Berlusconi fámy o svojej rezignácii odmietolTaliansky premiér Silvio Berlusconi v pondelok poprel, že sa chystá každú chvíľu odstúpiť. Informovala o tom štátna tlačová agentúra ANSA. "Fámy o mojej rezignácii sú nepodložené a nerozumiem, ...Zdieľať
silvio berlusconi RÍM 7. novembra (WEBNOVINY) - Taliansky premiér Silvio Berlusconi v pondelok poprel, že sa chystá každú chvíľu odstúpiť. Informovala o tom štátna tlačová agentúra ANSA. "Fámy o mojej rezignácii sú nepodložené a nerozumiem, ako sa začali šíriť," citovala slová premiéra agentúra. Fabrizio Cicchitto, predseda poslaneckého klubu Berlusconiho strany Ľud slobody, uviedol, že o tom hovoril s premiérom Berlusconim "len pred chvíľou".


Európske akciové trhy v pondelok oslabili, keďže neistá politická situácia v Taliansku prevážila nad správami z Grécka, kde prešla naprieč politickým spektrom dohoda o prijatí záchranného plánu eurozóny.

Taliansky parlament má v utorok hlasovať o úspornom programe, čo sa považuje za kľúčový test vládneho kabinetu premiéra Berlusconiho, ktorý čelí rastúcemu tlaku na odstúpenie. Neistota pred hlasovaním o ďalších úsporných opatreniach zvýšila aj náklady poistenia talianskeho vládneho dlhu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko môže prísť o peniaze v čerpaní eurofondov
<< predchádzajúci článok
Voliči Smeru očakávajú, že strana zostaví vládu sama