Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. októbra 2015

BLAF 2015: dôslednejší fokus na súčasné slovenské vizuálne umenieBLAF 2015: dôslednejší fokus na súčasné slovenské vizuálne umenieZdieľať
BLAF 2015: dôslednejší fokus na súčasné slovenské vizuálne umenie Foto: Nadácia - Centrum súčasného umenia
 
Bratislava 7. októbra (OTS) - Už zajtra sa začne šiesty ročník festivalu BLAF – Bratislava Art Festival, ktorý pripravila Nadácia – Centrum súčasného umenia a produkčná spoločnosť Clockwise v spolupráci so Slovenskou národnou galériou. Prebiehať bude od štvrtka 8. októbra do nedele 11. októbra na pôde 28 galérií. Tohtoročnou témou festivalu je „symbolický kapitál“ a aj tento rok je vstup na všetky festivalové podujatia bezplatný.


Cieľom festivalu je vytvoriť z podujatia elitný projekt, prezentujúci najlepšie výstupy na poli súčasného umenia. Šiesty ročník festivalu BLAF ponúkne návštevníkom možnosť bezprostredného kontaktu so súčasným umením v rôznych jeho podobách. Je platformou aktívnej kooperácie a interakcie verejnosti s galerijnou scénou.

Témou tohto ročníka je symbolický kapitál - terminus technicus, spájajúci sa s menom francúzskeho sociológa Pierra Bourdieua. Čo je reputation based economy, ako by mal umelec zušľachťovať svoje symbolické imanie, prečo je to dôležité a existuje dnes popri tom všetkom umenie ešte aj mimo umelcovho CV? Odpovede na tieto a iné otázky budú obsahom diskusie o vplyve symbolického kapitálu na kariéru súčasného umelca. V sobotu 10. októbra o 17.00 v Café Berlinka SNG bude Omar Mirza diskutovať nielen s pozvanými hosťami, ale aj vami.
Tento rok bude festivalom BLAF žiť hneď 28 galérií, výstavných priestorov a iniciatív. Ku každoročným stáliciam pribudnú tri nové mená: na bezplatný festivalový program vás po prvý raz pozve Magdaléna 4D Gallery, TOTO! je galéria a FUGA.

Aj tento rok ako súčasť vzdelávacieho bloku predstaví BLAF program Vstúpte si do umenia!, ktorý vzišiel zo spolupráce organizátorov festivalu a Nadácie Orange. V participujúcich galériách sa budete môcť zúčastniť vzdelávacích aktivít a workshopov v réžii lektorov či vystavujúcich umelcov. Okrem toho sa tešte na workshopy, vernisáže výstav, prezentácie, prednášky, komentované prehliadky (ne)stálych expozícií, kurátorské výklady, ale tiež projekcie, divadelné, tanečné a bábkové predstavenia, na ktoré vás pozvú tieto galérie a iniciatívy: amt_project, Artotéka, byt č. 6, Čin Čin, CT Gallery, Dom Quo Vadis, EGO Gallery, Flatgallery, FUGA, Galéria X, Gandy gallery, GMB, Krokus, Kunsthalle, Magdaléna 4D Gallery, Medium, Nedbalka, Nova, Roman Fecik Gallery, Satelit SCD a Podkrovie SMD, SNG, SOGA, Soyart, TOTO! je galéria, tranzit, Umelka, Zahorian & Van Espen a Žumpa.

Bratislava Art Festival – BLAF sa koná pod záštitou Iva Nesrovnala, primátora hlavného mesta SR Bratislavy.

Viac informácií o programe nájdete na našom webe www.blaf.sk a facebooku https://www.facebook.com/BratislavaArtFestival


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dnes začína festival autorského divadla, Pro-téza 2015
<< predchádzajúci článok
Panková klasika vyráža na koncerty: Tři sestry a Horkýže slíže spolu