Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. októbra 2015

Panková klasika vyráža na koncerty: Tři sestry a Horkýže slíže spoluUž vo štvrtok 8. októbra odštartuje koncertom v Košiciach ďalšie jedinečné turné skupiny Horkýže Slíže, nazvané Bratia a Sestry Tour. Turné dostalo svoj názov podľa ...Zdieľať
Foto: facebook.com/trisestry
Bratislava 7. októbra (TASR) - Už vo štvrtok 8. októbra odštartuje koncertom v Košiciach ďalšie jedinečné turné skupiny Horkýže Slíže, nazvané Bratia a Sestry Tour. Turné dostalo svoj názov podľa spojenia s jednou z najväčších punkových legiend spoza rieky Moravy, skupinou Lou Fanánka Hagena Tři Sestry. Ďalší deň sa predstavia v Poprade a v sobotu 10. októbra v Bratislave. Hosťom turné bude už tradične nitrianska skupina BijouTerrier, všetky tri koncerty sa začínajú o 19. hodine.


Fanúšikovia punkovej klasiky sa tak môžu tešiť na osvedčené hity Život je takovej, Průša, Venda, Zelená, Na kovárně to je nářez, či ďalších, veď podľa fanúšikov tejto skupiny má toto zoskupenie viac ako "stovku hitov". Tentoraz dokonca v jedinečnom podaní aj so "Slížami".

Peter Hrivňák alias Kuko turné komentuje: "Jasné, že ani tentoraz nebudú na našom turné chýbať hosťovačky, teda my si zaspievame niektoré skladby so Sestrami a naopak, oni budú hosťovať v našich skladbách, dokonca každý cvičíme aj skladbu tej druhej skupiny samostatne, takže to bude veľmi zaujímavé."

Horkýže Slíže koncertujú takmer neprestajne a ich turné sú zvyčajne doladené do posledných detailov, aby to nebolo len o osvedčených hitovkách, ale aj o dobrej zábave, a tak tomu bude aj teraz. "Opäť máme pripravený kopec prevlekov a na pódiu bude, myslím, stále na čo pozerať, napríklad hneď na úvod nás čaká oficiálny začiatok koncertu, ktorý sme poňali štátnicky, a tak nebudú chýbať obidve hymny a vyvesovanie štátnych vlajok, myslím, že hlavne na hymny v podaní našich dvoch skupín budú ešte všetci veľmi dlho spomínať," prezradil o turné gitarista Juraj Štefánik.

Dokonca priamo na pódiu budú všetci návštevníci turné svedkami operačného zákroku, za aký by sa nehanbili ani v Nemocnici na okraji mesta. "Nebudeme prezrádzať všetko, tešíme sa na našich fanúšikov od štvrtka do soboty, od Košíc po Bratislavu," doplnil Juraj.

Organizátor Dušan Drobný ešte dodáva, že opäť nebude chýbať ani veľkolepá scéna plná svetiel, efektov a ohňa, keďže do repertoáru Slížov sa na tomto turné vracajú aj osvedčené hity ako Bernardín, R'N'B Soul a ďalšie. Dokonca prezradil, že počas týchto troch koncertov budú všetci prítomní v halách doslova ostreľovaní sladkosťami.

TASR informoval PR manažér koncertov Ján Kakaščík.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BLAF 2015: dôslednejší fokus na súčasné slovenské vizuálne umenie
<< predchádzajúci článok
PRIESKUM: Slováci kupujú šperky čoraz častejšie, ako dar i investíciu