Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2012

Bomba použitá v pri atentáte na Izraelčanov je z BulharskaBomba, ktorú použil terorista v Burgase proti izraelským turistom, bola vyrobená v Bulharsku. V nedeľu to povedal v bulharskom štátnom rozhlase bezpečnostný špecialista Alex Alexiev. Podľa ...Zdieľať
burgas SOFIA 23. júla (WEBNOVINY) - Bomba, ktorú použil terorista v Burgase proti izraelským turistom, bola vyrobená v Bulharsku.


V nedeľu to povedal v bulharskom štátnom rozhlase bezpečnostný špecialista Alex Alexiev. Podľa Alexieva sa v Bulharsku nachádza veľká skupina emigrantov z arabského sveta, ktorá mohla pomáhať pri útoku.

Minister zahraničia Nikolaj Mladenov však v pondelok vyhlásil, že Sofia pred skončením vyšetrovania nikoho neobviní.

V pondelok zverejnili v Bulharsku informácie z ruských zdrojov, podľa ktorých dvaja pomocníci útočníka medzičasom odišli z Bulharska do Turecka.

Predtým bulharská novinárka Elena Jontčeva, ktorá skúmala činnosť islamských skupín na Kaukaze a v Čečensku, uviedla, že je možné, že bomba vybuchla priskoro. Terorista ju chcel podľa nej nechať vybuchnúť až po odchode autobusu, aby škody boli čo najväčšie.

Bulharská polícia stále pátra aj po prípadných komplicoch atentátnika z Burgasu. Podľa informácií internetového portálu novinite.com mal jeden z komplicov zaskočiť v prípade, že atentátnik bude z nejakého dôvodu zastavený. Druhý mal údajne príkaz oboch mužov v prípade neočakávanej udalosti zabiť.

V stredu zaútočil samovražedný atentátnik na autobus s izraelskými turistami v bulharskom letovisku Burgas. Pri útoku zomrelo 5 Izraelčanov, bulharský šofér autobusu a útočník.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Letisko Burgas otvorili, no platia zvýšené bezpečnostné opatrenia (20. 7. 2012)
 V Bulharsku vybuchol autobus s Izraelčanmi (18. 7. 2012)
 Za útokom proti turistom v Bulharsku je zrejme Irán (18. 7. 2012)nasledujúci článok >>
Moody's zhoršila ratingy spoločnosti Nokia
<< predchádzajúci článok
Mario Monti je v Moskve, zaujíma ho plynovod South Streem