Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júna 2019

Bratislava hostí 1. ročník konferencie City FórumNa archívnej snímke bratislavská Stará tržnica.Zdieľať
Na archívnej snímke bratislavská Stará tržnica. Foto: TASR - Andrej Galica
Bratislava 19. júna (TASR) – V bratislavskej Starej tržnici sa v stredu koná 1. ročník česko-slovenskej odbornej konferencie o dobre fungujúcich mestách – City Fórum 2019. Diskutovať sa ne nej bude o územnom rozvoji, architektúre, verejnom priestore, mestách a ich obyvateľoch. Taktiež o inováciách a príprave miest na budúce výzvy, akými je napríklad zmeny klímy. TASR o tom informoval organizátor podujatia Stavebné fórum.sk.


Konferencia chce vytvoriť platformu na diskusiu primátorov, zástupcov samosprávy i štátnej správy s architektmi, urbanistami, sociálnymi inovátormi, developermi či investičnými spoločnosťami o tom, akým smerom sa majú mestá v budúcnosti rozvíjať.

Domáci i zahraniční hostia podujatia budú od 9.30 h diskutovať, ako preniesť vízie do každodenného života mesta, či ako zmysluplne zaplniť verejný priestor.

Taktiež sa budú rozprávať o tom, či je územný plán už prežitok a ako držať krok s neustále meniacimi sa potrebami mesta. Témou bude aj komunikácia a participácia ako princíp vo fungovaní mesta. Konferencia sa koná pod záštitou primátora Bratislavy Matúša Valla.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M. Polidoro: Moja práca nie je spochybňovať vieru ľudí
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy pokračujú v raste

Bratislava hostí 1. ročník konferencie City Fórum - diskusné fórum čitateľov