Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. júna 2023

Bratislava hostí samit prezidentov krajín B9, príde aj generálny tajomník NATOV utorok 6. júna sa v Bratislave koná ôsmy samit prezidentov krajín B9. Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestujú do Bratislavy prezidenti Bulharska, Česka, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska a ...Zdieľať
zuzana a aputova jens stoltenberg 676x451 6.6.2023 (SITA.sk) - V utorok 6. júna sa v Bratislave koná ôsmy samit prezidentov krajín B9. Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestujú do Bratislavy prezidenti Bulharska, Česka, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska a Rumunska. Na stretnutí sa zúčastní aj generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO) Jens Stoltenberg.


Na Bratislavskom hrade budú lídri rokovať o viacerých otázkach spojených s bezpečnosťou nášho regiónu vrátane Slovenska, ako aj o dopadoch pokračujúcej ruskej vojenskej agresie na Ukrajine špecificky na východoeurópske krajiny.

Ako informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec, oficiálne otvorenie samitu je naplánované na 11:20. Nasledovať budú vystúpenia prezidentky Zuzany Čaputovej, prezidenta Rumunska, prezidenta Poľska a generálneho tajomníka NATO, následne bude plenárne zasadnutie.

Lídri Bukureštskej deviatky sa pravidelne stretávajú od roku 2015, aby zladili svoje pozície pred riadnym samitom NATO. Skupina B9 vznikla z iniciatívy prezidentov Poľska a Rumunska a prvé stretnutie lídrov sa konalo v Bukurešti.


Zdroj: SITA.sk - Bratislava hostí samit prezidentov krajín B9, príde aj generálny tajomník NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zelenskyj sa poďakoval vojakom za správy, ktoré očakáva a hovorí o ruskej panike
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku nepracuje a nevzdeláva sa každý ôsmy mladý človek, ženy sú na tom horšie