Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. apríla 2021

Bratislava prerozdelí na podporu kultúrnych podujatí 130.000 eurPodujatia boli podporené z grantového programu Strategická podpora kultúrnych podujatí pre rok 2021 po dvojkolovom hodnotiacom procese.Zdieľať
Bratislava

Mesto Bratislava prerozdelí na podporu kultúrnych podujatí 130.000 eur. Rozhodli o tom na konci marca bratislavskí mestskí poslanci, ktorí schválili poskytnutie dotácií.


Asociácia Bratislava v pohybe získa 20.000 eur na 25. ročník medzinárodného festivalu súčasného tanca. Združenie pre aktuálne umenie a kultúru - Atrakt art podporí hlavné mesto sumou 15.000 eur na 22. ročník medzinárodný festival súčasnej hudby – Next 2021. Združenie Biela noc získa na rovnomenné podujatie dotáciu 20.000 eur. Bratislavský knižný festival - BRaK podporí bratislavská samospráva sumou 10.000 eur. Nezisková organizácia Človek v ohrození dostane na festival Jeden svet 15.000 eur. Medzinárodný festival komornej hudby - Konvergencie 2021 & Piazzolla bude podporený sumou 25.000 eur. Dotáciu získa organizácia Konvergencie - spoločnosť pre komorné umenie. Rovnakú sumu podpory, teda 25.000 eur, dostane aj Viva Musica! agency na festival Viva Musica!.

Podujatia boli podporené z grantového programu Strategická podpora kultúrnych podujatí pre rok 2021 po dvojkolovom hodnotiacom procese. V prvom kole grantová komisia hodnotila 42 žiadostí. Do druhého kola postúpili 11 žiadatelia, ktorí i odprezentovali svoje podujatia. Komisia odporučila primátorovi schváliť dotácie celkovo pre sedem projektov. Tie v marci odsúhlasilo aj bratislavské mestské zastupiteľstvo.

Zámerom grantového programu je systematicky podporovať kultúrne podujatia, ktoré majú významný vzťah k mestu, zameriavajú sa na rozvoj originality umenia, oživujú verejný priestor a rozvíjajú nové trendy i žánre.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel Paul Ritter, herec účinkoval aj vo filme o Harrym Potterovi
<< predchádzajúci článok
Výskumníci z FIIT STU participujú na priemyselnom výskume odhaľovania neobvyklých obchodných operácií

Bratislava prerozdelí na podporu kultúrnych podujatí 130.000 eur - diskusné fórum čitateľov