Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. apríla 2009

Bratislava začína s rekonštrukciou ZŠ Ondreja NepeluMesto Bratislava dnes začína s rekonštrukciou Zimného štadióna Ondreja Nepelu za takmer 63 miliónov eur, pričom viac ako 40,56 milióna zaplatí štát. Práve na tomto zimnom štadióne by sa mali hrať ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) - Mesto Bratislava dnes začína s rekonštrukciou Zimného štadióna Ondreja Nepelu za takmer 63 miliónov eur, pričom viac ako 40,56 milióna zaplatí štát. Práve na tomto zimnom štadióne by sa mali hrať zápasy majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v roku 2011. Pôvodne sa so stavebnými prácami malo začať 1. mája, novomestský stavebný úrad však vydal tento týždeň stavebné povolenie, preto sa rekonštrukcia môže začať skôr.


"Pre mňa je to aj akási symbolika, keďže zajtra sa začínajú majstrovstvá vo Švajčiarsku," povedal vo štvrtok na brífingu primátor Andrej Ďurkovský. Primátor zároveň opätovne ubezpečil, že rekonštrukcia sa v žiadnom prípade nedotkne kúpaliska Tehelné pole. "Určite však zbúrame cyklistický štadión, nehodláme tam ale nič postaviť. Akurát sa urobia parkové úpravy, chceme tam vybudovať park," konštatoval Ďurkovský.Pred rekonštrukciou budovy zimného štadióna je potrebné preložiť trakčné vedenia na Trnavskej ceste a zriadiť dočasnú zastávku mestskej hromadnej dopravy. Tieto práce by sa mali stihnúť do 10. mája. Od pondelka 11. mája bude zimný štadión oplotený, čo sa dotkne jazdného pruhu na Trnavskej ceste. Následne sa začne s rekonštrukciou štadióna. Podľa riaditeľa dodávateľskej spoločnosti Ingsteel, s. r. o., Antona Bezáka bude potrebné rozobrať a zbúrať 80 percent budovy. Podľa primátora bude bratislavský "zimák" úplne novou halou s kapacitou 10 000 miest. Pribudnú tiež dve nové verejné tréningové ľadové plochy a podzemné parkovanie. Ukončenie rekonštrukčných prác na stavbe zimného štadióna sa predpokladá koncom novembra 2010, tréningové haly a podzemné parkovisko by mali byť hotové 28. februára 2011.

"Potom budeme mať dva mesiace na to, aby sme vychytali všetky muchy," povedal riaditeľ Správy telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta (STaRZ) Jozef Chynoranský. Hoci sú podľa kompetentných termíny "tvrdé", veria, že sa štadión podarí zrekonštruovať načas.

Najstaršia ľadová plocha v Bratislave bola uvedená do prevádzky v roku 1871. Prvé bratislavské klzisko s umelým ľadom sa na dnešnej Trnavskej ceste začalo budovať 28. októbra 1939. Do prevádzky ho uviedli pred Vianocami 1940 a prvé oficiálne hokejové stretnutie sa odohralo 21. decembra 1940. Klzisko však nebolo kryté a sektor pre divákov okolo mantinelov ponúkal len 300 miest pre fanúšikov. Prvé tribúny pribudli v rokoch 1948 a 1949, čím sa zvýšila kapacita na 11-tisíc divákov. Zastrešenie štadióna sa datuje do roku 1958 pri príležitosti majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní. Posledná väčšia rekonštrukcia štadióna bola v rokoch 1989 až 1992 v súvislosti s MS v ľadovom hokeji 1992 v Prahe a Bratislave.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico je rád, že Slovensko už neponúka iba lacnú pracovnú silu
<< predchádzajúci článok
Riceová schválila drastické vypočúvacie metódy medzi prvými

Bratislava začína s rekonštrukciou ZŠ Ondreja Nepelu - diskusné fórum čitateľov