12. decembra 2006

Budajovo šieste víťazstvo v NHL

NEW YORK 12. decembra (WEBNOVINY) – Slovenský gólman Peter Budaj vychytal v pondelok v drese Colorada svoje šieste víťazstvo v aktuálnej sezóne NHL. Jeho spoluhráč Marek Svatoš však na ľade chýbal, vedenie klubu zatiaľ dôvody ...

NEW YORK 12. decembra (WEBNOVINY) – Slovenský gólman Peter Budaj vychytal v pondelok v drese Colorada svoje šieste víťazstvo v aktuálnej sezóne NHL. Jeho spoluhráč Marek Svatoš však na ľade chýbal, vedenie klubu zatiaľ dôvody jeho absencie neoznámilo. Aj v dramatickom zápase Washingtonu s Pittsburghom chýbali na klzisku Slováci - v domácom drese zranený Richard Zedník a v zostave Penguins zase Ronald Petrovický. Phoenix s Ladislavom Nagyom v zostave prehral jasne na klzisku favorizovaného San Jose.

Vo Washingtone videli diváci súboj dvoch najlepších nováčikov vlaňajšej sezóny - Alexandra Ovečkina a Sidneyho Crosbyho, no v zápase najviac žiaril aktuálny „horúci talent“ - Jevgenij Malkin. Domáci viedli v zápase už 4:0, no po prvý raz od roku 1991 nedokázali takýto náskok udržať. Minútu po štvrtom góle Capitals naštartoval obrat presný zásah Talbota a v 44. min už Malkin vyrovnával na 4:4. Dvadsaťročný ruský útočník potom v tretej sérii samostatných nájazdov rozhodol o plnom bodovom zisku hostí.

V Denveri domáci na začiatku tretej tretiny prehrávali 1:2. Posledných desať minút duelu však patrilo dvojici Sakic - Brunette a „lavíny“ vďaka ich skvelej spolupráci za štyri minúty strelili tri góly. Sakic aj Brunette zaznamenali po góle a dvoch asisteniách. V prvej tretine podržal svoj tím aj slovenský gólman Peter Budaj, ktorý v nej čelil 11 strelám. Celkovo predviedol v zápase 26 úspešných zákrokov, famózny bol najmä ten zo záveru prvej časti hry, keď zmaril čistú šancu Whitneymu. Do zostavy Caroliny sa po 31-zápasovej absencii vrátil útočník Cory Stillman, na druhej strane však už druhý zápas pre zranenie vynechal kapitán Rod Brind´Amour.

Žraloci zo San Jose si bez veľkej námahy poradili s tímom Phoenixu 4:0. Základ úspechu položil skvelý gólman Vesa Toskala, ktorý zaznamenal už svoj tretí shutout v sezóne. Na 671. stretnutie v drese Sharks nastúpil Patrick Marleau a vyrovnal tak klubový rekord obrancu Miku Rathjeho. Marleau sa spolu s Joeom Thorntonom podieľali na všetkých góloch domácich, keď každý z nich zaznamenal po tri asistencie.

Sumáre:

Washington - Pittsburgh 4:5 po samostatných nájazdoch (2:0, 2:3, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Beech (Clark, Green), 6. Clark (Ovečkin, Zubrus), 23. Clark (Ovečkin, Zubrus), 26. Laich (Gordon, Erskine) - 27. Talbot (J. Ruutu, Thorburn), 39. Christensen (Ouellet, Moore), 39. Crosby, Malkin), 44. Malkin (Malone, Crosby), rozhodujúci samostatný nájazd premenil: Malkin. Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Muir na 5 + DKZ - Orpik na 5 + DKZ, J. Ruutu na 5 + 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 33:35. Brankári: Kölzig - Cloutier. Diváci: 14 793

Colorado - Carolina 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)

Góly: 2. Arnason (Brisebois, McLean), 49. Brunette (Wolski, Sakic), 51. Liles (Brunette, Sakic), 53. Sakic (Brunette, Wolski), 57. Turgeon (Arnason, Brisebois) - 22. Just. Williams (Stillman, E. Staal), 42. Just. Williams (Grahame). Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:28. Brankári: Budaj - Grahame. Diváci: 17 214

San Jose - Phoenix 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 19. M. Michálek (J. Thornton, Marleau), 36. Bernier (Marleau), 38. Pavelski (J. Thornton, Marleau), 45. C. Brown (J. Thornton). Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: Davison - Scatchard na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:23. Brankári: Toskala - Joseph. Diváci: 16 717